Święto plonów w Gorzkowie

  • 18.08.2016, 08:46 (aktualizacja 23.08.2016, 13:13)
  • GD
Święto plonów w Gorzkowie
Organizacją niedzielnych dożynek gminnych zajęli się wójt Marek Kasprzak i członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorzkowskiej. Starostami byli: Monika Nawrocka z Bogusława i Zbigniew Kasprzak z Gorzkowa-Wsi.

Korowód dożynkowy zebrał się najpierw przy urzędzie gminy, a potem przemaszerował na stadion sportowy. Na miejscu odprawiona została msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Po liturgii pracownicy Centrum Społeczno-Kulturalnego i zespół taneczny ze szkoły podstawowej w Gorzkowie poprowadzili obrzęd dożynkowy.

 

W części artystycznej wystąpił m.in. Zespół Pieśni Armii Polskiej z Zamościa, Kapela Ludowa z Gorzkowa, zespół wokalny Cykady z Dorohuska, ukraiński zespół folklorystyczny Lubawa z Lubomla, Lolo Latino, DJ Astero i Don Corleone Show. Gwiazdą wieczoru był zespół Solaris.

 

W międzyczasie Hetmańscy Sarmaci przeprowadzili konkurs wiedzy o Gorzkowie, a Żeński Zespół Wokalny przy CSK w Gorzkowie zaprezentował program"Disco polo na wesoło".

Warto jeszcze odnotować, że podczas dożynek zaprezentowały się członkinie nowego koła gospodyń wiejskich, które powstało niespełna miesiąc temu. Jest to jedyne KGW na terenie gminy. Panie pochodzą z Bobrowego i Olesina, a przygotowany wieniec dożynkowy reprezentował obie miejscowości. Kobiety pojawiły się w jednolitych strojach krzczonowskich. 

 

Mamy dla Was film z tego wydarzenia.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Obszerną fotorelację znajdziecie na 10. stronie Super Tygodnia Krasnostawskiego

 

 

 

 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe