Tak się ogrywa lidera rozgrywek. Trzy punkty dla Chełmianki!

Siarka Tarnobrzeg, lider III-ligowej tabeli w IV grupie, uległa Chełmiance w sobotnim meczu rozgrywanym na naszym stadionie. Zwycięska bramka dla biało-zielonych padła w ostatnich minutach spotkania i zapewniła im trzy punkty oraz awans w tabeli. To dobra motywacja przed kolejnymi meczami, a w tym tygodniu zespół Tomasza Złomańczuka czekają aż dwa.

Mecz nie zaczął się zbyt szczęśliwie dla gospodarzy, ponieważ w 3 minucie żółtą kartkę dostał Łukasz Mazurek, a samo prowadzenie piłki oraz celne podania utrudniały silne porywy wiatru. Pierwsze minuty gry należały do Siarki, ale później to Chełmianka przejęła inicjatywę i długo gra toczyła się głównie po stronie rywali. Groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 41 minucie, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie obie drużyny wróciły jakby z nową siłą i zawzięcie walczyły o możliwość oddania celnego strzału. Gra nabrała jeszcze większego tempa w 75 minucie, kiedy Chełmianka kilkukrotnie posyłała piłkę w stronę bramki zespołu z Tarnobrzega, jednak nie przyniosło to zmiany wyniku. Zwycięska bramka padła dopiero w 87 minucie, po pięknym strzale Patryka Czułowskiego, który kilkanaście minut wcześniej wszedł na boisko za Dawida Skoczylasa. Ostatnie minuty meczu piłkarze Siarki poświęcili na ofensywę, ale nie udało im się doprowadzić nawet do remisu. Strzelec jedynej bramki został natomiast  ukarany przez sędziego żółtą kartką w doliczonym czasie gry.

- To był bardzo dobry mecz i dla nas, i dla kibiców, ponieważ nie brakowało w nim emocji - powiedział nam po meczu trener Chełmianki, Tomasz Złomańczuk. - Druga połowa zdecydowanie z dominacją po naszej stronie i przede wszystkim ze zwycięską bramką. Muszę pochwalić cały zespół, ponieważ każdy z zawodników realizował założenia taktyczne, mimo popełnienia drobnych błędów. Mieliśmy bardzo wymagającego przeciwnika, ale poradziliśmy sobie z nim i w ataku, i w defensywie.

W tym tygodniu przed Chełmianką kolejne dwa spotkania. W środę na wyjeździe zmierzy się z Podlasiem II Białą Podlaską w ramach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, natomiast w sobotę podczas 32. kolejki zagra również na wyjeździe z Sokołem Sieniawą.

Skład Chełmianki: J. Długosz, Ł. Mazurek, M. Budzyński, P. Kanarek, K. Wiatrak, D. Brzozowski, P. Piekarski, G. Bonin, A. Dziubiński, D. Skoczylas, E. Kashay. Rezerwowi: K. Duda, P. Myśliwiecki, K. Wójcik, H. Giletycz, J. Bendara, P. Czułowski.

Wyniki sobotnich spotkań 31. kolejki: Cracovia 1-1 Wisłoka Dębica, Podlasie Biała Podlaska 1-0 Tomasovia Tomaszów Lubelski, Stal Stalowa Wola 0-0 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Avia Świdnik 5-1 Wólczanka Wólka Pełkińska, Korona Rzeszów 2-1 Unia Tarnów.