Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama

Szturmem po paszporty. Czy w Chełmie są duże kolejki?

Od pewnego czasu oblegane są biura paszportowe. Ludzie chcą na szybko przedłużyć swój dokument albo złożyć wniosek o wydanie paszportu. Sprawdziliśmy, czy w urzędach są duże kolejki i czy długo trzeba czekać na wydanie tego dokumentu w Chełmie i w Lublinie.
Szturmem po paszporty. Czy w Chełmie są duże kolejki?

Jak pisaliśmy w artykule o tym, że ludzie coraz chętniej wykupują wycieczki zagraniczne, urzędnicy twierdzą, że już nie ma dużych kolejek po paszporty.

- Na stanowiskach ds. paszportów delegatury w Chełmie zauważalny jest znaczny wzrost zainteresowania złożeniem wniosku o wydanie dokumentu paszportowego. Dziennie przyjmowanych jest około 150 wniosków. Należy podkreślić, że chętnych na jego złożenie jest znacznie więcej. Dodatkowo obsługiwani liczni interesanci, chcący uzyskać informację oraz pobierający gotowe do wypełnienia druki paszportowe - przekazała nam Agnieszka Strzępka, rzecznik Wojewody Lubelskiego.

Z powodu zwiększonego ruchu i dużego zainteresowania interesantów wprowadzono telefoniczne zapisy na złożenie wniosku. Osoby chętne zapisywane są na konkretny dzień i godzinę. Jednak nie oznacza to, że interesant nie może przyjść i złożyć wniosku bez rejestracji. Rzeczniczka przekazała również, że w szczególnych przypadkach jest uzupełniana lista na czerwiec.

Jak wygląda sytuacja w Lublinie?

- W oddziale ds. paszportów Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie interesanci przyjmowani po wcześniejszym umówieniu wizyty przez internet oraz bez konieczności umawiania wizyty - po pobraniu numerka z biletomatu. Każdego dnia od godziny 7.30 wydawane numerki dla osób, które nie umówiły wizyty przez internet, a chcą złożyć wniosek o wydanie paszportu. Numerków wystarcza dla wszystkich, którzy zgłoszą się do oddziału ds. paszportów między godziną 7.30 a 9.00. Wszystkie osoby z numerkami mają gwarancję obsłużenia danego dnia - dodaje Strzępka.

Średnio interesanci muszą czekać około godziny na obsłużenie. Codziennie jest przyjmowanych około 190 wniosków.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamasłowianka baner
Reklama
Reklama
Reklama