Krupe: Jarmark świętojański w ruinach zamku

  • 19.06.2017, 18:19 (aktualizacja 04.07.2017, 15:13)
  • GD
Krupe: Jarmark świętojański w ruinach zamku
Już w najbliższą sobotę na terenie zespołu zamkowo-parkowego w Krupem uczestnicy Jarmarku Świętojańskiego po raz kolejny będą poszukiwali kwiatu paproci. Organizatorzy jak co roku przygotowali mnóstwo atrakcji, nawiązujących do średniowiecznych tradycji.

Jarmark świętojański rozpocznie się o godz. 16. Najpierw na scenie, w bloku taneczno-wokalnym, zaprezentują się dzieci i młodzież. Wystąpi zespół taneczny Power Dance oraz członkowie Klubu Solisty z Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Gościnnie pojawi się również zespół tańca jazzowego Ballo z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie, zespół tańca współczesnego No Name z Centrum Kultury w Siennicy Różanej oraz zespół taneczny Saltatores z Samorządowego Ośrodka Kultury w Leśniowicach.

O godz. 17.20 zaplanowany został blok związany z folkiem i folklorem. Na scenie wystąpi kapela Cukrowniacy, zespół tańca ludowego Koral, kapela Alternatywy 5 z Łopiennika, kapela ludowa Siennica, Kapela Ludowa z Gorzkowa oraz zespół artystyczny Turkawka z Ukrainy.

Teraz czytane: Policja szuka pirata drogowego

O godz. 20 rozpocznie się koncert góralskiej muzyki z kapelą HORA. Dwie godziny później widowisko obrzędowe w wykonaniu zespołu tańca jazzowego Ballo. Przewidziano również tradycyjny konkurs na poszukiwanie kwiatu paproci. Jarmark zakończy zabawa plenerowa z zespołem LILI. Początek koncertu o godz. 22.30.

Jarmarkowi świętojańskiemu będą towarzyszyły pokazy walk, musztra, pokaz artyleryjski, blok konkursowy i szlacheckie obozowisko. Ponadto na uczestników imprezy czeka mała gastronomia, kiermasze, kuchnia regionalna i atrakcje dla dzieci. Organizatorem imprezy jest gmina Krasnystaw, Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej oraz Stowarzyszenie "Wspólnie dla Gminy Krasnystaw".

Szczegóły imprezy na plakacie!

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe