Spłonęło 10 hektarów nieużytków, strażacy uratowali kilkudniowe sarenki [ZDJĘCIA]

  • 13.05.2022, 20:52 (aktualizacja 14.05.2022, 22:12)
  • oprac. GD
Spłonęło 10 hektarów nieużytków, strażacy uratowali kilkudniowe sarenki… Fot. PSP Krasnystaw
Prawie 40 strażaków walczyło dzisiaj z ogniem w gminie Kraśniczyn. W trakcie działań gaśniczych w Czajkach natrafili na dwie małe poparzone sarenki.

- Na miejsce przybył lekarz weterynarii Grzegorz Gutowski, który doraźnie zaopatrzył i zabezpieczył te małe sarny. Druhowie z Brzezin odwieźli je do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach - mówi starszy kapitan Kamil Bereza, rzecznik krasnostawskich strażaków.

Przyczyną pożaru było nieostrożne obchodzenie się ogniem przez osoby o nieustalonej tożsamości. Jednak nie przyłapano ł nikogo na podpaleniu.

 

 

W akcji gaśniczej udział brały dwa zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie oraz druhowie z ochotniczych jednostek w Surhowie, Kraśniczynie, Brzezinach, Krupem, Małochwieju Dużym i Siennicy Różanej.  

 

 

- Dzieciaki mają może dwa, trzy dni. U jednego obrażenia są bardzo poważne. Spaleniu uległo większość futerka, sarna ma zwęglone uszy - mam wrażenie, że gdybym mocniej je dotknęła po prostu by się skruszyły, poparzone drogi oddechowe i całą buzię z głębszymi rankami na bokach głowy. Jedno oko wygląda na uszkodzone. Drugi z bliźniąt miał większe szczęście. Poparzone ma uszy i cały pyszczek. Nie wiem, czy maluchy przeżyją. Wypiły troszkę mleczka ale... każde dotknięcie do pyszczka sprawia im ogromny ból. Będziemy oczywiście walczyć o nie z całych sił. Pomyślcie...ile takich zwierzaków, dzieci, piskląt, małych jeży...ile ginie ich w męczarniach przez kretynizm i brak mózgu części społeczeństwa - czytamy na stronie Stowarzyszenia Leśne Przytulisko, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt prowadzonego przez Lenę Grusiecką.

 

 

Czytaj także: Uratowali koziołka z bagnistej pułapki. Był wyziębiony i wycieńczony [ZDJĘCIA]

oprac. GD

Zdjęcia (15)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe