Chełm. "Czwórka" świętowała nadanie imienia [FOTORELACJA]

  • 13.05.2022, 11:33 (aktualizacja 13.05.2022, 11:49)
  • DW
Chełm. "Czwórka" świętowała nadanie imienia [FOTORELACJA]
30-lecie nadania imienia kardynała Stefana Wyszyńskiego Szkole Podstawowej nr 4 w Chełmie było wielkim wydarzeniem. Odbyła się uroczysta akademia, msza święta i festyn dla dzieci.

W czwartek (12 maja) na akademii pojawiło się wielu zaproszonych gości, m.in. władze miasta i emerytowani nauczyciele. Mottem jubileuszu był program ogłoszony przez kardynała Stefana Wyszyńskiego w 1967 roku „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”.  Została również odsłonięta tablica ze Społeczną Krucjatą Miłości Prymasa Polski, która ma na celu upamiętnienie 30. rocznicy nadania imienia szkole. Odbyło się też podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Będziesz miłował – na ścieżkach życia z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim” i wystawa prac konkursowych. Oprócz prac plastycznych wyświetlane też były prace multimedialne nagrodzone w konkursie. Brało w nim udział 27 szkół z całej Polski.

Po uroczystej mszy świętej w kościele pw. Świętego Ducha, na boisku szkolnym odbył się festyn dla dzieci. Był przygotowany grill, stoiska z malowaniem toreb, loteria fantowa. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu policyjnego czy samochodu straży pożarnej.

Czytaj także: Znów matura była bombowa. Ktoś chciał nauczycielom i uczniom dołożyć stresu

DW

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe