Chełm: Chciała sprzedać buciki, straciła 70 tys.

  • 13.05.2022, 09:53 (aktualizacja 13.05.2022, 13:33)
  • APM
Chełm: Chciała sprzedać buciki, straciła 70 tys.
Taka duża kwota zniknęła z konta chełmianki podczas internetowej transakcji. Zamierzała sprzedać dziecięce buciki za 15 zł, więc wystawiła je na portalu ogłoszeniowym. Takiego obrotu sprawy się jednak nie spodziewała...

Kobieta, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, weszła w link, który otrzymała w wiadomości mailowej od osoby rzekomo zainteresowanej zakupem. Podała też dane do swojej bankowości elektronicznej. Niestety, po pewnym czasie otrzymała kolejną wiadomość, tym razem informującą o tym, że z jej konta zostały wypłacone środki. Wtedy zorientowała się, że straciła wszystkie oszczędności.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności w tego typu transakcjach. Przede wszystkim nie logujmy się na internetowe konto w banku za pośrednictwem linku przekazanego nam przez nieznane osoby. Chrońmy dane z karty płatniczej i nie udostępniajmy innym kodów autoryzacyjnych do transakcji - radzi kom. Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Czytaj też: Chełm: To nie ojciec. To oszust!

APM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe