Zakup klimatyzatora - co warto wiedzieć?

  • 12.05.2022, 15:51
  • Artykuł sponsorowany
Zakup klimatyzatora - co warto wiedzieć?
Wraz ze wzrostem temperatury rośnie zapotrzebowanie na zakup klimatyzatora. Klimatyzacja staje się szybko jednym z najważniejszych urządzeń w nowoczesnym gospodarstwie domowym. Jednak ważne jest, aby przed zakupem odpowiedniej klimatyzacji przeprowadzić rozeznanie. Wybór odpowiedniego klimatyzatora do domu zapewni, że nie zostaniesz obciążony ogromnymi rachunkami za prąd.

Pierwszym krokiem przy wyborze odpowiedniego klimatyzatora do domu będzie określenie, jakiego typu urządzenia potrzebujesz (pomoc zapewni też strona - https://stap-hvacr.pl/oferta/chlodnictwo-olsztyn/).

 

Rodzaje klimatyzatorów

 

Istnieją trzy główne rodzaje dostępnych klimatyzatorów:

 

  • Klimatyzatory okienne.
  • Klimatyzatory sufitowe.
  • Klimatyzatory przenośne.

 

Po pierwsze, klimatyzatory okienne. Są to niewielkie klimatyzatory, powszechnie używane do chłodzenia pojedynczego pomieszczenia. Ponieważ wszystkie części klimatyzatora okiennego są wbudowane w jedną skrzynkę. Są łatwe w instalacji, a także bardziej przystępne cenowo. Klimatyzatory z systemem okiennym są idealne do chłodzenia mniejszych pomieszczeń w domu.  

 

Klimatyzatory sufitowe, to zazwyczaj jednostki typu split - mają dwie jednostki, jednostkę zewnętrzną i jednostkę wewnętrzną. Klimatyzator typu split pracuje dość cicho, ponieważ sprężarka jest umieszczona w jednostce zewnętrznej. Tego rodzaju klimatyzatory są w stanie zapewnić bardziej wydajne chłodzenie i nadają się zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Zostały zaprojektowane tak, aby wtapiały się w pomieszczenie, przez co nie są widoczne na pierwszy rzut oka, ale przez to są trudniejsze do zainstalowania. Ale podobnie jak w przypadku klimatyzatorów okiennych, potrzebna pomoc wykwalifikowanych firmy, zajmującej się instalacją klimatyzatorów w domach (warto skorzystać z oferty - https://stap-hvacr.pl/oferta/chlodnictwo-olsztyn/).

 

Klimatyzatory przenośne to - jak sama nazwa wskazuje - jednostki mobilne, które nie wymagają stałej instalacji. Można je swobodnie przenosić w różnych częściach domu. Jednostki te często są wyposażone w kółka samonastawne dla wygody i są stosunkowo lekkie. Jednostki te nie wymagają instalacji i są włączane przez podłączenie ich do gniazdka i przełączenie przełącznika. Przenośne klimatyzatory są tańsze i nie wymagają zewnętrznego skraplacza.       

                                                                                              

Zakup klimatyzatora - o czym należy pamiętać?

 

Wydajność chłodnicza - Pierwszą rzeczą do rozważenia przy zakupie klimatyzatora jest tonaż, który odnosi się do wydajności chłodniczej jednostki klimatyzacyjnej. Niezbędny jest wybór klimatyzatora o odpowiednim tonażu, w zależności od wielkości pomieszczenia.

 

Instalacja - Zanim cokolwiek kupisz, upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca w swoim domu. Klimatyzatory okienne są kompaktowe i łatwe w montażu - wystarczy go przymocować do okna. Montaż klimatyzatora sufitowego typu split (dzielonego na dwie jednostki) jest nieco trudniejszy, ponieważ sprężarka musi być zamontowana na zewnątrz domu. Ważne jest, aby klimatyzator był zainstalowany prawidłowo, ponieważ „instalacja” jest równoznaczna z wydajnością. Na szczęście są firmy, które oferują bezpłatną instalację w cenie zakupu urządzenia.

 

Jakość powietrza - Wysokiej jakości filtr powietrza jest niezbędny do emitowania czystego powietrza. Obecnie prawie wszystkie dostępne na rynku klimatyzatory są wyposażone w filtry, które usuwają z powietrza dym, zarazki i brzydkie zapachy. Dobry filtr powietrza zapewni również lepszą wydajność chłodzenia, co przełoży się bezpośrednio na wydajność energetyczną (zapobiegając zatykaniu się wężownicy parownika z powodu kurzu).

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe