Zakup lub sprzedaż nieruchomości - zdolność kredytowa itp.

  • 12.05.2022, 15:48
  • Artykuł sponsorowany
Zakup lub sprzedaż nieruchomości - zdolność kredytowa itp.
Twoja ocena kredytowa odgrywa ogromną rolę w tym, do jakich kredytów i stóp procentowych się kwalifikujesz. Twoja zdolność kredytowa pomaga pożyczkodawcom ocenić ryzyko wiążące się z udzieleniem pożyczki. Podjęcie kroków w celu poprawy Twojej zdolności kredytowej i zmniejszenia zadłużenia z pewnością bardzo się, gdy będziesz przygotowywać się do uzyskania kredytu hipotecznego. Lepsza zdolność oznacza lepsze opcje pożyczek przy niższych stopach procentowych.

 

Zakup nieruchomości - zdolność kredytowa

 

Twoja ocena kredytowa opiera się na następujących informacjach:

 

  • Historia płatności.
  • Obecne zadłużenie.
  • Długość Twojej historii kredytowej.
  • Rodzaje wykorzystanego kredytu.
  • Częstotliwość, z jaką starasz się o kredyt.

                  

Jaki wynik będzie Ci potrzebny, aby zakwalifikować się do kredytu mieszkaniowego? Każdy pożyczkodawca stosuje inną ocenę kredytową. Oprócz zdolności kredytowej liczy się także wartość pożyczki. Bank weźmie pod uwagę wartość nieruchomości. Oceni również, czy jest to opłacalny interes, czy nieruchomość nie jest przypadkiem zawyżona. Porównuj ceny na różnego rodzaju stronach lub korzystaj z rad doświadczonych agentów nieruchomości (np. nieruchomości New House).

 

Biorąc kredyt hipoteczny musisz liczyć się ze sporym zobowiązaniem - nawet na 30 lat. Chociaż nie musisz mieszkać w domu przez cały okres spłaty kredytu hipotecznego, nadal jest to poważna decyzja. Kiedy jesteś właścicielem domu, przeprowadzka jest o wiele trudniejsza. Jeśli nie kupujesz drugiego domu lub nieruchomości inwestycyjnej, być może będziesz musiał najpierw sprzedać swój obecny dom, co może zająć trochę czasu.

 

Zdecyduj, czy jesteś gotowy mieszkać w okolicy przez co najmniej kilka lub kilkanaście lat. Zastanów się nad tym czy będzie Cię na to stać, czy masz stabilną pracę, zwróć uwagę na obowiązki, rodzinę  i inne rzeczy. Każdy z tych czynników będzie odgrywał jakąś rolę w zakupie mieszkania / domu. Decyzja o tym, czy to dobry moment na zakup domu, czy nie, zależy od wielu czynników osobistych (takich jak gotowość finansowa i preferencje dotyczące stylu życia) oraz warunków rynkowych (takich jak zdrowie ekonomiczne i  aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych). Przed podjęciem jakichkolwiek ważnych decyzji finansowych, takich jak zakup domu, skonsultuj się z ekspertem finansowym.

 

Sprzedaż nieruchomości

 

Jeśli nie wiesz jak sprzedawać, skorzystaj z pomocy agenta nieruchomości, który prawdopodobnie jest znacznie lepiej zaznajomiony z rynkiem lokalnej sprzedaży lokalnej. Agent stworzy odpowiednią ofertę, którą zamieści na różnego rodzaju stronach. Zrób to jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży. Jeżeli jesteś w stanie poczekać, być może warto byłoby się dokształcić i samemu spróbować sprzedać dom / mieszkanie, korzystając z rady inny, czytając różne poradniki i artykuły (np. https://www.newhouse.co/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-podatku-od-sprzedazy-mieszkania/)

 

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe