Chełm: Pomóżmy choremu chłopcu wyjechać w góry

  • 09.05.2022, 07:55
  • AN
chłopiec chcący wyjechać w góry
Fundacja Dziecięca Fantazja chce spełnić marzenie 15-letniego Kuby z Chełma. Chłopiec zmaga się z niedowładem czterokończynowym i niepełnosprawnością intelektualną. Chcesz pomóc? Wpłać datek na zbiórkę.

Kuba marzy o rodzinnym wyjeździe w góry. Możliwość odpoczynku wśród najbliższych, zobaczenia nowych miejsc i skorzystania z miejscowych atrakcji byłyby dla niego niezapomnianą przygodą. W realizacji tych planów postanowiła pomóc chłopcu Fundacja Dziecięca Fantazja, która na co dzień zajmuje się właśnie spełnianiem marzeń chorych dzieciaków. Cel zbiórki to 5 tys. zł. Przekazać można dowolną kwotę. Każde 5, 10 czy 15 zł ma znaczenie. Szczegóły dostępne są na stronie www.wishsurfing.pl, numer zbiórki 1196.

Do 12. roku życia Kuba był zdrowym chłopcem i rozwijał się prawidłowo. Wszystko zmieniło się w wakacje w 2018 roku, kiedy to bawił się z kolegami. Nastolatek zawisł na linie i cudem uniknął śmierci. Niestety, w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku doszło do niedotlenienia mózgu, a w konsekwencji do niedowładu czterokończynowego. Kuba musiał nauczyć się wszystkiego od początku. Dzięki intensywnej rehabilitacji dziś jest w stanie stawiać kroki, ale potrzebuje do tego pomocy drugiej osoby.

Chłopiec uczestniczy też stale w terapii logopedycznej i pracuje nad tym, aby jego mowa była zrozumiała dla innych. Przez wzmożone napięcie mięśniowe i ograniczenia ruchowe kończyn górnych potrzebuje pomocy drugiej osoby w codziennych czynnościach. Kuba ma również stwierdzoną niepełnosprawność intelektualną, uczęszcza do szkoły specjalnej. Tylko od intensywności i systematyczności rehabilitacji, a także innych zajęć usprawniających zależy, czy chłopiec będzie mógł w przyszłości samodzielnie funkcjonować.

Czytaj także: Siostry wolontariuszki w Interwencji

 

tutaj kupisz super tydzień

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe