Sposoby na znalezienie zatrudnienia

  • 02.05.2022, 13:15
  • Artykuł sponsorowany
kobieta w salonie fryzjerskim
Szukanie pracy bywa długotrwałym i frustrującym zajęciem. Jest także szczególnie stresujące, kiedy musimy znaleźć ją na cito. Najczęściej wygląda to w ten sposób, że przeglądamy oferty pracy znalezione w serwisie rekrutacyjnym lub lokalnym portalu ogłoszeniowym, a następnie wysyłamy CV. Ten proces może trwać nawet kilka miesięcy, a nie zawsze chcemy i możemy sobie na to pozwolić. Jak ułatwić sobie znalezienie zatrudnienia? Czy są na to jakieś sposoby? Na szczęście tak.

 

Przygotuj profesjonalne dokumenty

W sieci jest mnóstwo porad dotyczących przygotowania CV i listu motywacyjnego, a mimo to rekruterzy bywają nieustannie zaskakiwani brakiem profesjonalizmu wśród kandydatów. Wyobraź sobie, że Twoje CV to Twoja wizytówka i pierwsze wrażenie, które potem trudno zatrzeć. Poświęć więc czas na rzetelne przygotowanie dokumentu, który będzie klarowny, spójny i w kilka sekund przedstawi Cię w najlepszym świetle. Jeśli nie wiesz, jak skomponować CV, które zachwyci rekrutera i ułatwi Ci znalezienie zatrudnienia, rozważ podjęcie współpracy z agencją rekrutacyjną.

 

Zgłoś się do agencji doradztwa personalnego

Agencje rekrutacyjne i zajmujące się doradztwem personalnym poszukują najlepszych pracowników dla swoich klientów, dlatego warto wziąć udział w prowadzonych przez nie rekrutacjach. Doradca podpowie Ci, jak przygotować wyróżniające się CV czy list motywacyjny, a także udzieli wskazówek odnośnie prezentacji czy samej rozmowy kwalifikacyjnej. Profesjonalne agencje nie pobierają od kandydatów opłaty za takie usługi. Możesz jednocześnie odpowiadać na oferty pracy zamieszczone w ogólnopolskich serwisach rekrutacyjnych oraz na stronie agencji. Ten sposób zwiększa Twoje szanse na szybkie znalezienie zatrudnienia.

 

Bierz udział w konferencjach, szkoleniach, targach

Odpowiadanie na oferty pracy to jedno, ale nie warto poprzestawać wyłącznie na tej aktywności. Bierz udział w różnego typu spotkaniach, na których możesz poznać potencjalnych pracodawców i przyszłych współpracowników. Wychodź z inicjatywą, zabieraj głos, przedstawiaj prezentacje – daj się poznać z jak najlepszej strony. W ten sposób możesz działać na długo przed rozpoczęciem szukania pracy. Zbudowanie własnej marki i rozpoznawalności ułatwi Ci w przyszłości znalezienie zatrudnienia. Podczas bezpośrednich spotkań najłatwiej budować relacje, które później zaprocentują. W ten sposób możesz także dowiedzieć się, czy w interesującej Cię firmie są jakieś oferty pracy, zanim pojawią się one w serwisach ogłoszeniowych.

 

Bądź aktywny w mediach społecznościowych

Oczywiście mamy tu na myśli aktywność związaną z działalnością zawodową. Podobnie jak udział w konferencjach czy targach, buduje to Twoją markę osobistą jako pracownika. Jeśli masz w mediach społecznościowych profil zawodowy, zadbaj o to, aby nie był nudny. Nie wklejaj do niego wyłącznie formułek z CV, ale zamieszczaj zdjęcia z własnych prezentacji czy projektów. Znalezienie zatrudnienia będzie prostsze, jeśli dasz się poznać jako osoba aktywna i zaangażowana.

 

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://hrk.pl/pl/oferty-pracy

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe