Chełm: Basen nareszcie otwarty, będzie szkoła mistrzostwa sportowego?

  • 25.01.2022, 14:02 (aktualizacja 25.01.2022, 14:21)
  • AN
pływacy na słupkach startowych Fot. UM Chełm
W piątkowe południe oficjalnie otwarty został basen przy Szkole Podstawowej nr 8. Na ten dzień czekali nie tylko uczniowie, ale także mieszkańcy pobliskich osiedli, którzy kiedyś korzystali z tego obiektu.

Pływalnia przy SP nr 8 została zamknięta w 2016 roku, a przebudowa rozpoczęła się dopiero pod koniec 2020 roku. Inwestycja kosztowała niemal 10 milionów zł, z czego 3,5 miliona zł to dofinansowanie, które miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu oraz rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Remont pływalni obejmował m.in. przebudowę niecki basenowej oraz przelewów basenu wraz z remontem plaży, przebudowę istniejących szatni na pomieszczenia ratowników, rozbudowę strefy wejścia i przebieralni, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej, wykonanie stacji uzdatniania wody, termomodernizację budynku czy wykonanie miejsc parkingowych z drogą przeciwpożarową i chodnikami. 

- Mimo że przez kilka lat nie mieliśmy basenu, cały czas funkcjonowała nasza klasa pływacka. W tym czasie dowoziliśmy dzieci do I Liceum Ogólnokształcącego i Chełmskiego Parku Wodnego, co jednak wiązało się z dodatkowymi kosztami i pewnymi niedogodnościami – przyznaje Beata Tomaszczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8. - Moim marzeniem jest, aby „ósemka” stała się szkołą mistrzostwa sportowego o profilu pływackim. Od następnego roku szkolnego będziemy chcieli rozpocząć starania w tym kierunku.

Wśród uczestników uroczystego otwarcia znalazło się wielu znamienitych gości. Niestety, nie dojechał zapowiadany wcześniej minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Nie było też ministra edukacji Przemysława Czarnka. Na wydarzeniu zabrakło również prezydenta Chełma Jakuba Banaszka.

Czytaj także: Mają wóz pancerny! Wystarczy odkopać

 

tutaj kupisz super tydzień

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe