Chełm: Święto długowiecznej chełmianki

  • 17.01.2022, 09:15
  • AN
chełmianka stulatka Fot. Urząd Miasta Chełm
W ubiegły czwartek, 13 stycznia pani Jadwiga Michałowska z Chełma obchodziła swoje urodziny. Cyfra w dacie jej urodzin na pewno nie jest pechowa, bo kobieta skończyła właśnie 100 lat!

Pani Jadwiga Michałowska mieszkała w młodości w Równem, gdzie jako dziecko była naocznym świadkiem rzezi wołyńskiej i wraz z bliskimi została zmuszona do ucieczki. Śmierć rodziców spowodowała, że w wieku 11 lat musiała stawić czoła opiece nad dwójką młodszego rodzeństwa. Przez wiele lat mieszkała w Okopach, a obecnie wraz z córką przebywa w Chełmie. Doczekała się czworga wnucząt i tylu też prawnucząt.

Życzenia oraz upominki przekazali szanownej jubilatce sekretarz miasta Renata Ciepłowicz, dyrektor departamentu spraw obywatelskich UM Chełm Monika Zaborek-Turewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Anna Szalast oraz Aleksandra Jarosz, dyrektor biura poselskiego Anny Dąbrowskiej-Banaszek.

Czytaj także: Zakład pogrzebowy w środku osiedla

 

tutaj kupisz super tydzień

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe