Region: Nie świeciliśmy zbyt jasno

Zakończył się regionalny etap plebiscytu miast Świeć się z Energą. Niestety, w tym roku laureatem nie został Chełm, choć utrzymał wysoką, drugą pozycję. Najwięcej głosów zdobył Lubartów.

Rywalizacja w etapie regionalnym Świeć się z Energą zakończyła się w ubiegły wtorek. Zwycięzcy otrzymają, wart 10 tys. zł, sprzęt AGD oraz wirusobójczą lampę UV-C. Do finału przeszło 16 mistrzów województw z największą liczbą głosów. To spośród nich wybierana będzie świetlna stolica Polski. Głosowanie finałowe potrwa do 25 stycznia.

Województwo lubelskie reprezentować będzie Lubartów, który otrzymał 13 947 głosów. Znajdujący się na drugim miejscu Chełm, dostał 9 886 głosów. W rywalizacji brał też udział Krasnystaw, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu z 1197 głosami.

W ubiegłym roku to Chełm był świetlną stolicą Polski.