Pow. krasnostawski: Pół miliona na przewozy autobusowe

  • 14.01.2022, 08:33
  • GD
ludzie na przystanku
Trwają przygotowania do uruchomienia czterech linii komunikacyjnych. Powiat pozyskał na ten cel pół miliona złotych dopłaty z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jeśli uda się znaleźć przewoźników, projekt będzie realizowany w porozumieniu z kilkoma gminami.

Na początku ubiegłego tygodnia zarząd powiatu przeprowadził konsultacje z wójtami lub przedstawicielami gmin, w których mają być uruchomione linie komunikacyjne. Chodzi o trasy: Krasnystaw - Łopiennik Górny, Ostrzyca - Romanów - Wał - Dworzyska - Krasnystaw, Marysin - Ksawerówka - Fajsławice - Łopiennik Górny - Krasnystaw, a także Krasnystaw - Rudnik - Żółkiewka - Huta.

- Cztery linie o charakterze użyteczności publicznej zostały w tym roku objęte dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 500 472 zł. Po stronie samorządu pozostaje sfinansowanie ze środków własnych części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 procent deficytu. Kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumień z gminami i poszukiwanie przewoźników chętnych do świadczenia usług na tych trasach - mówi starosta Andrzej Leńczuk.

Przedstawiciele poszczególnych gmin potwierdzili zasadność uruchomienia i wsparcia finansowego linii. Uznali, że są niezbędne do zaspokojenia potrzeb przewozowych mieszkańców powiatu, w tym młodzieży szkolnej.

- W ubiegłym roku jeden z przewoźników wycofał się z kursów do Rudnika przez Joanin. Z tego powodu połowa naszej gminy była wykluczona komunikacyjnie. Z czasem pojawił się nowy usługodawca, ale zaczyna nam zgłaszać, że linia staje się nierentowna. Niezależnie od tego wspólnie z powiatem i gminą Żółkiewka podejmujemy działania, aby zapewnić mieszkańcom dostępność przejazdów do Krasnegostawu - wyjaśnia Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.

Czytaj także: Pomysły na amfiteatr i miasto dla rowerów

 

link do ekiosku z super tygodniem

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe