Wystawa: Karnawałowe maski weneckie

  • 13.01.2022, 09:24
  • AN
dwie osoby z nałożonymi maskami weneckimi
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Grażyny Hankiewicz „Karnawałowe maski weneckie”. Wernisaż 14 stycznia o godz. 17 w galerii Nova ChBP przy ul. Partyzantów 40 w Chełmie.

Grażyna Hankiewicz z wykształcenia jest nauczycielem plastyki, a z zamiłowania fotografką, uprawia głównie fotografię społeczną, nie stroni od fotografii przyrodniczej i reporterskiej. Jest członkinią Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, a także Grupy Twórczej Motycz, Radzyńskiego Klubu Fotograficznego KLATKA. Jej zdjęcia prezentowane były w wydawnictwach albumowych, kalendarzach, folderach i innych ogólnopolskich periodykach.

W 2018 roku Hankiewicz znalazła się w Wenecji na najpopularniejszym w Europie karnawale – było to jej marzenie od wielu lat. Karnawał odbywa się zwyczajowo w zimie i przyciąga niejednokrotnie nawet 3 miliony turystów. Po raz pierwszy odbył się w XI wieku i stał się słynnym symbolem pływającego miasta.

- Wenecki karnawał koniecznie trzeba zobaczyć – to barwne widowisko, pełne śmiechu, zabawy i radości.  Głównym miejscem, w którym odbywają się karnawałowe wydarzenia – pokazy artystyczne, konkursy jest Plac św. Marka. To właśnie tutaj, na wielkiej scenie, zwanej największą salą balową Europy, można spotkać najwięcej osób przebranych w bogato zdobione stroje z poprzednich epok. Niezbędnym elementem każdej kreacji jest oczywiście wenecka maska - zdradza autorka wystawy.

"Karnawał wenecki" to wystawa, której nie można pominąć. Fantastyczne zdjęcia Grażyny Hankiewicz będą zdobić galerię ChBP do 12 lutego.

Czytaj także: Nikifor z Pławanic

 

link do ekiosku z super tygodniem

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe