Gm. Włodawa: Z dymem poszło pół miliona, pomóżmy pogorzelcom

  • 13.01.2022, 06:39
  • Faj
zgliszcza po pizzerii Fot. PSP Włodawa
Na pół miliona złotych wycenili straty poniesione w pożarze właściciele "Małej Sycylii" w Okunince nad jez. Białym. Drewniany lokal gastronomiczny należący do polsko-włoskiego małżeństwa spłonął doszczętnie.

Wewnątrz przechowywane było wyposażenie restauracji oraz kosztowne maszyny do wyrobu lodów i pizzy. Rodzina (małżeństwo wychowuje dwójkę dzieci) straciła dobytek życia i jedyne źródło utrzymania. Ogień strawił też część elewacji i dachu budynku mieszkalnego przylegającego do restauracji.

Mieszkańcy Włodawy i okolic miasta postanowili pomóc pogorzelcom i uruchomili internetową zbiórkę. Tym bardziej, że lokal i jego gospodarze szybko zyskali sympatię mieszkańców okolicy i turystów.

- W ubiegłe wakacje zamówiliśmy tam z chłopakiem pizzę i dwie kawy. Na miejscu okazało się, że nie mamy przy sobie gotówki. Właściciele dosłownie wcisnęli nam zamówienie, życzyli smacznego i powiedzieli, że możemy zapłacić kiedyś "przy okazji". W dzisiejszych czasach to niespotykane - powiedziała nam pani Monika z Włodawy. - Uregulowaliśmy należność tego samego dnia. Przemili, bardzo serdeczni ludzie - dodała.

"Justyna i Giovanni na wszystko zapracowali swoją ciężką pracą. (...) wszyscy, którzy choć trochę ich znają wiedzą, że sami nie mieliby śmiałości prosić o pomoc, choć niejednokrotnie ofiarowali ją innym. Dlatego uruchamiamy zbiórkę" - argumentują organizatorzy przedsięwzięcia. W ciągu kilku pierwszych dni udało się uzbierać ponad 17 tys. złotych.

Jeśli chcecie wesprzeć małżeństwo przedsiębiorców, wystarczy wejść na stronę zrzutka.pl i wpisać: Pomoc pogorzelcom z Okuninki - "Mała Sycylia" (Jezioro Białe)

Pożar w ich lokalu wybuchł 2 stycznia. Strażacy walczyli z ogniem przez ponad siedem godzin. Na miejscu pracowało 45 ratowników, także strażaków-ochotników z Włodawy, Hańska, Okuninki, Orchówka i Różanki.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Czytaj także: Siostra naszych braci mniejszych w Włodawy

 

link do ekiosku z super tygodniem

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe