Trenerskie roszady w chełmskiej "okręgówce"

  • 12.01.2022, 14:33
  • TS
trener i prezes klubu podają sobie prawe dłonie Fot. www.facebook.com/spoldzielca
Robert Tarnowski nie jest już trenerem występującej w Keeza Chełmskiej Klasie Okręgowej Unii Białopole. Z końcem rundy jesiennej doświadczonemu szkoleniowcowi wygasła umowa i członkowie zarządu postanowili, że nie będą jej przedłużać.

- Nie chodziło nam o słabe wyniki, czy niższe niż zakładaliśmy miejsce w tabeli, bo w meczach z najsilniejszymi drużynami mieliśmy spore problemy kadrowe. Część zawodników zatrzymały obowiązki służbowe, a niektórzy byli na kwarantannie – tłumaczy Jan Ostrowski, prezes Unii Białopole. - Postanowiliśmy po prostu wprowadzić powiew świeżej krwi, a na tym poziomie rozgrywkowym wymiana trenera jest o wiele łatwiejsza niż wymiana kilku zawodników – dodaje.

Robert Tarnowski objął zespół z Białopola przed rokiem (zmieniając Tomasza Hawryluka), kiedy Unia występowała jeszcze w rozgrywkach IV ligi. Już na półmetku zmagań drużyna nie miała żadnych szans na utrzymanie i przed trenerem postawiono zadanie budowy nowego zespołu, już pod kątem występów w klasie okręgowej. Runda jesienna obecnej kampanii nie była dla Unii zbyt udana. Po pierwszej części sezonu drużyna plasuje się dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli i do liderującej imienniczki z Rejowca traci aż czternaście punktów.

Kto będzie nowym szkoleniowcem zespołu z Białopola?

- Prowadziliśmy rozmowy z kilkoma kandydatami, ale obecnie nie ma jeszcze żadnych konkretów. Nazwisko nowego trenera podamy do publicznej wiadomości już po podpisaniu umowy – powiedział nam prezes Ostrowski.

Z naszych informacji wynika, że przedstawiciele Unii kontaktowali się m.in. z Radosławem Leonowiczem, asystentem trenera trzecioligowej Chełmianki Tomasza ZłomańczukaAndrzejem Krawcem i Sebastianem Kogutem. Ponoć w kręgu zainteresowań jest również Marek Grzywna, który jesienią prowadził Granicę Dorohusk. Tych doniesień prezes Ostrowski nie potwierdza, ale także im nie zaprzecza.

Zmiana trenera nastąpiła również w Spółdzielcy Siedliszcze. Po zakończeniu rundy jesiennej Dariusz Kuchta rozstał się z klubem za porozumieniem stron. Nowym opiekunem zespołu seniorów będzie prawdopodobnie Kamil Góra. Sam zainteresowany przyznaje, że otrzymał propozycję, ale nic nie jest jeszcze przesądzone.

- Kontaktował się ze mną prezes Spółdzielcy Zbigniew Droń. Wstępną rozmowę przeprowadziliśmy. Ostatecznej decyzji jednak nie podjąłem. Pewne kwestie są jeszcze do ustalenia, więc zobaczymy, jak to się zakończy – powiedział nam krótko Kamil Góra, który w ostatnich latach prowadził występujący na tym samym poziomie rozgrywkowym Start Regent Pawłów.

Wiosną nowego szkoleniowca zobaczymy również w Granicy Dorohusk. Tam zarząd klubu z dotychczasowym opiekunem drużyny Markiem Grzywną rozstał się w połowie listopada. Nadal nie wiadomo jednak, kto go zastąpi. Nieoficjalnie mówi się, że wśród kandydatów jest jeden z najbardziej doświadczonych zawodników Grzegorz Świderski.

Czytaj także: Chełmianka powalczy o najwyższe cele

 

link do ekiosku z super tygodniem

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe