Chełm: Do szpitala od parkingu

  • 11.01.2022, 09:39
  • DBEZ
ogólny widok na szpital w chełmie
Główne wejście do budynku chełmskiego szpitala nadal jest zamknięte, mimo że jego remont już został wykonany. Pacjenci korzystają z wejścia bocznego i narzekają, bo nie można tam podjechać samochodem.

Frontowe wejście do głównego budynku szpitala zostało zamknięte jeszcze na początku sierpnia ubiegłego roku. Nastąpiło to w związku z realizowanymi tam pracami remontowo-modernizacyjnymi. Pacjentom udostępniono wejście boczne, które znajduje się po lewej stronie budynku, vis a vis zakładu pogrzebowego. Spodziewano się, że po miesiącu, po zakończeniu prac modernizacyjnych, frontowe drzwi znowu będą otwarte. Tak się jednak nie stało.

- Woziłem schorowaną matkę do szpitala. Samochodem pod wejście podjechać nie mogłem. Jest zakaz, a w dodatku parkowały tam samochody dostawcze. Cały chodnik był oblodzony. Może ktoś zwróciłby uwagę, że to tymczasowe wejście już funkcjonuje zbyt długo - narzeka jeden z naszych Czytelników.

Jak się okazuje, główne wejście jeszcze długo będzie zamknięte. Najpierw trzeba wykonać remont holu na parterze, a nie ma nawet wybranego wykonawcy. Ostatnio ogłoszony przetarg nie został rozstrzygnięty. Złożone oferty były zbyt kosztowne. W ramach projektu na ten cel przeznaczono 992 tys. zł, a najniższa oferta opiewała na ok. 1,7 mln zł.

- Trwają procedury przetargowe na remont głównego holu. Bezzasadne byłoby otworzyć główne wejście i za chwilę je zamknąć. Wiem, że są utrudnienia. Oczywiście przepraszamy za to. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z bocznego wejścia. Stoją tam wózki do transportu pacjentów, jest winda - mówi zastępca dyrektora szpitala ds. administracyjnych Mariusz Kowalczuk.

Jak zapewnia Kowalczuk, osoby niepełnosprawne mogą podjechać samochodem bezpośrednio przed wejście boczne do szpitala. Jeśli skorzystają z wózka i windy, nie powinny mieć problemu z poruszaniem się po terenie placówki.

Czytaj także: Chełmska POŁOŻNA NA MEDAL

 

link do ekiosku z super tygodniem

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tom
Tom 11.01.2022, 21:36
Ha, Ha, Ha, Ha - gdzie te wózki ???? Bzdura! Zero empatii, brak kultury - kto tam pracuje ?

Pozostałe