Region: Chełmska POŁOŻNA NA MEDAL

  • 10.01.2022, 21:47 (aktualizacja 15.01.2022, 07:23)
  • (apm)
agnieszka kaczorowska
 Agnieszka Kaczorowska, pracująca na co dzień z miejskiej przychodni przy ul. Wołyńskiej, głosami pacjentek wybrana została najlepszą położną w województwie lubelskim w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu.

- Jestem szczęśliwa. Traktuję to jako wyraz zaufania ze strony pacjentek i ich rodzin. Chciałam podziękować wszystkim za to wyróżnienie i wysłane głosy. Praca j jest moją pasją. Wymaga dużej wiedzy, umiejętności i empatii. Prowadzę edukację przedporodową, odbywam wizyty patronażowe i udzielam porad laktacyjnych - mówi laureatka.

Dumny z jej osiągnięcia jest jej szef Mariusz Żabiński, dyrektor MSP ZOZ w Chemie: - Bardzo cieszę się, że nasza położna środowiskowo-rodzinna uzyskała tytuł Położnej na medal. Pani Agnieszka cieszy się ogromnym zaufaniem młodych rodziców, jest dla nich autorytetem i wsparciem. Nierzadko też po godzinach pracy służy im swoją wiedzą i pomocą. Cieszymy się bardzo, że jest członkiem naszej załogi. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

Agnieszka Kaczorowska dyplom ukończenia Medycznego Studium Zawodowego w Krasnymstawie otrzymała 7 stycznia 1994 r. Położna pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiała w ZOZ we Włodawie w 1994 r. na oddziale położniczym i bloku porodowym. Od 1995 r. do 2000 r. pracowała w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Hańsku w gabinecie ginekologicznym i jako położna środowiskowa. Od 2001 r. pracuje w MSP ZOZ w Chełmie w poradni dziecięcej, a także jako położna środowiskowo-rodzinna.

Ma doskonałe przygotowanie do pracy. Skończyła wiele dodatkowych kursów: kurs kwalifikacyjny dla położnych środowiskowo-rodzinnych, kurs specjalistyczny resuscytacja oddechowo-krążeniowa noworodka, kurs specjalistyczny resuscytacja krążeniowo-oddechowa dla położnych, kurs na temat edukacji i wsparcia kobiety w okresie laktacji, kurs specjalistyczny wywiad i badanie fizykalne dla położnych oraz leczenia ran. 6 czerwca 2019 r. otrzymała tytuł Położnej Specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych.

- Ciągle pogłębiam wiedzę zawodową, a szczególnie zagadnienia związanych z karmieniem piersią – dodaje pani Agnieszka. A w czasie wolnym wskakuje na rower i pokonuje trasy rowerowe MTB. – Kocham to - nie ukrywa.

W tym roku można było głosować na trzy chełmskie położne: nie tylko na Agnieszkę Kaczorowską z przychodni przy ul. Wołyńskiej, ale też na Bogumiłę Gnaś, byłą położną z MarMedu, a obecnie pielęgniarkę z MSP ZOZ i Bożenę Śliwę z chełmskiego szpitala, a także na Edytę Kopeć ze szpitala w Krasnymstawie.

Głosowanie trwało do końca roku. Odbywało się jak zwykle za pośrednictwem strony internetowej www.poloznanamedal.info. Oddanie głosu na położną to wyjątkowy sposób podziękowania jej za wsparcie i docenienia kompetencji. Nazwiska najlepszych położnych w 8. edycji zostały ogłoszone 3 stycznia. Agnieszka Kaczorowska otrzymała 319 głosów.

Plebiscyt jest częścią prowadzonej od 2014 roku kampanii społeczno-edukacyjnej, poruszającej kwestie związane z rolą położnych i podnoszeniem standardów opieki okołoporodowej w Polsce.

Konkurs pomaga wyłonić trzy najlepsze położne w kraju oraz najlepsze położne z poszczególnych województw. Każdego roku do plebiscytu zgłaszanych jest ponad pół tysiąca położnych z całej Polski, na które ich pacjentki, mamy, przyszłe mamy oraz członkowie ich najbliższych rodzin oddają w sumie po kilkanaście tysięcy głosów. Dla każdej położnej nominacja i oddane na nią głosy są nie tylko podziękowaniem, ale również wyrazem uznania za profesjonalizm, troskę, wiedzę i codziennie okazywane wsparcie.

Pomysłodawcą i organizatorem kampanii oraz konkursu jest Akademia Malucha Alantan. W tym roku honorowego patronatu kampanii i konkursowi ponownie udzieliła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP), a partnerami merytorycznymi zostały: Polskie Towarzystwo Położnych, Niezależna inicjatywa rodziców i położnych „Dobrze Urodzeni” oraz obchodząca jubileusz 25-lecia Fundacja „Rodzić po Ludzku”.

Nasze „Położne na medal”

Agnieszka Kaczorowska trafiła do grona naszych najlepszych. W ubiegłej edycji konkursu Położną na medal w województwie lubelskim została Bożena Śliwa, zgłoszona również do tegorocznego konkursu, a w 2014 roku Elżbieta Szybista. Obie panie pracują w chełmskim szpitalu.

Czytaj także: Podziel się żywnością z głodnymi, jadłodzielnia już funkcjonuje

 

baner do elektronicznego wydania super tygodnia

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe