Posterunek w urzędzie gminy

  • 14.08.2016, 19:40
  • GD
Posterunek w urzędzie gminy
Jest już decyzja w sprawie przywrócenia posterunku policji w Fajsławicach. Wszystko wskazuje na to, że placówka rozpocznie funkcjonowanie na przełomie grudnia i stycznia.

Spotkanie na prośbę radnych zostało zorganizowane w ubiegły czwartek. Gościem był podinsp. Mariusz Kołtun, który pełni obowiązki komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie. Komendant informował, że policja rozpoczęła przygotowania do zorganizowania posterunku w Fajsławicach na wniosek władz gminy. Będzie zorganizowany na wzór posterunków w Izbicy i Siennicy Różanej.

- Na miejscu ma pracować sześciu policjantów: kierownik, dwóch dzielnicowych, dwóch kryminalnych i jeden funkcjonariusz patrolowy. Swoim działaniem obejmą gminy Fajsławice i Łopiennik Górny - relacjonuje wójt Tadeusz Chruściel.

Policjanci mają głównie pełnić zadania porządkowe oraz zajmować się drobnymi wykroczeniami, takimi jak: przemoc domowa, drobne kradzieże i zachowania chuligańskie. Poważniejsze sprawy przejmą funkcjonariusze z krasnostawskiej komendy.

- Ustaliliśmy, że siedziba posterunku będzie w budynku urzędu gminy, czyli w pomieszczeniach, gdzie policjanci pracowali przed kilkoma laty. W związku z tym, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przeniesiony do gminnego lokalu nad apteką - dodaje Tadeusz Chruściel.

Całkowity koszt dostosowania pomieszczeń dla policji i nowej siedziby GOPS-u szacowany jest na około 50 tys. zł. Prace mają wykonać pracownicy urzędu gminy.

Termin uruchomienia posterunku uzależniony jest od zakończenia remontów. - Mam nadzieję, że będzie to połowa grudnia Placówka ma być czynna w dni powszednie, prawdopodobnie od godz. 8 do późnych godzin wieczornych. W razie potrzeby funkcjonariusze będą pełnili dyżury także w weekendy. Teraz czekamy na sesję, aby rada gminy dokonała niezbędnych zmian finansowych w budżecie - dodaje wójt.

GD

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe