Gm. Fajsławice: Wyspawali liścia na nakrętki

  • 09.01.2022, 10:18
  • GD
kosz w kształcie liścia z wójtem i twórcami pojemnika Fot. UG Fajsławice Od lewej: wójt Janusz Pędzisz, Kamil Madej i Radosław Rozwałka
Mieszkańcy gminy mogą wrzucać plastikowe nakrętki do nowego pojemnika, który został zamontowany w centrum Fajsławic.

- Pojemnik stoi przy sklepach spożywczych, w sąsiedztwie gminnych tablic informacyjnych. To dogodne miejsce dla mieszkańców, którzy przy okazji zakupów będą mogli zabrać ze sobą plastikowe nakrętki i wrzucić je do specjalnego kosza, który jest inny niż wszystkie. Zwykle są to metalowe czerwone serca, a gmina Fajsławice ma piękny, zielony liść nawiązujący do uprawianych na naszym terenie ziół - mówi Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.

Zbieranie nakrętek jest znaną formą pomocy osobom, które potrzebują wsparcia na leczenie lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Ta popularna akcja charytatywno-ekologiczna również uczy selektywnego gromadzenia odpadów, a tym samym dbania o środowisko.

- Pojemnik zrobiony został przez mieszkańców gminy: Kamila Madeja z Ksawerówki i Radosława Rozwałkę z Siedlisk Pierwszych. Całą akcją koordynowała Maria Madej. Bezinteresowną pomoc okazał również Przemysław Drużdż z Suchodół, który, jak na speca od stali przystało, zajął się uformowaniem metalowych prętów do konstrukcji pojemnika. Gmina Fajsławice pokryła koszty zakupu materiałów, z których panowie stworzyli to wyjątkowe i oryginalne cudo. Mamy nadzieję, że chętnych do zbierania i wrzucania nakrętek nie zabraknie, a nasz „liść” szybko będzie się zapełniał - dodaje Aleksandra Granat.

Czytaj także: Milion dla Fajsławic za promocję szczepień

 

baner do elektronicznego wydania super tygodnia

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe