Chełm: Nowi kanonicy w diecezji

  • 09.01.2022, 07:42
  • AN
nowi kanonicy z arcybiskupem Fot. Archidiecezja Lubelska
Arcybiskup Stanisław Budzik wręczył nominacje kanonickie sześciu kapłanom Archidiecezji Lubelskiej. W gronie tym znalazło się czterech kapłanów z naszego regionu.

Nominacje arcybiskup wręczył podczas modlitwy południowej w kaplicy pw. Darów Wieczernika w Kurii Metropolitalnej w Lublinie 28 grudnia.

Nowymi kanonikami gremialnymi kapituły chełmskiej zostali: ks. Kazimierz Próchniak – proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Kamieniu oraz ks. Zbigniew Kasprzyk – proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach.

Z kolei kanonikami honorowymi kapituły chełmskiej zostali: ks. Jan Rząd – proboszcz parafii pw. św. Zofii w Tarnogórze i ks. Grzegorz Kolasa – proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Borowicy.

Czytaj także: Podziel się żywnością z głodnymi, jadłodzielnia już funkcjonuje

 

baner do elektronicznego wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe