Pow. krasnostawski: Tylko durnie w to nie wierzą! 

  • 08.01.2022, 17:36 (aktualizacja 08.01.2022, 17:44)
  • GD
kadr z sesji rady powiatu Fot. Starostwo Krasnystaw
- W radzie powiatu toczy się walka pomiędzy zwolennikami ochrony ludzkiego życia, a tymi, którzy uważają szczepienia za eksperyment medyczny. Jakim trzeba być durniem, aby negować twarde fakty związane z covidem? - zastanawiał radny Leszek Janeczek na ostatniej sesji rady powiatu. Nie wszystkim spodobały się jego słowa.

W trakcie obrad nie zabrakło dyskusji na temat walki z koronawirusem w powiecie krasnostawskim. Radny Krzysztof Zieliński wyraził niezadowolenie z faktu, że na opublikowanych w sieci i rozwieszanych w wielu miejscach plakatach, zachęcających mieszkańców do szczepień, widnieje w podpisie „Samorząd Powiatu Krasnostawskiego”.

- Pan starosta powinien takie apele firmować swoim nazwiskiem i nie wciągać w to całego samorządu. Ponadto mam prośbę do przewodniczącego rady powiatu, aby Leszek Janeczek nie nazywał niektórych radnych antyszczepionkowcami i durniami. Za używanie takiego słownictwa naraża się na odpowiedzialność w sądzie - mówił Krzysztof Zieliński.

Janeczek podkreślił, że nikogo wprost nie obraził, gdy słowa o durniach wypowiedział na posiedzeniu komisji ochrony zdrowia i polityki społecznej. Pochwalił też działania starosty Andrzeja Leńczuka za słowa na plakacie, że „szczepienia chronią przed groźnym przebiegiem choroby”.

- Niektórzy chcą pastwić się nad starostą za wywieszenie takich ogłoszeń i na mnie, że chcę ochronić ludzi przed śmiercią. Szkoda tylko, że nie wszyscy widzą ludzi duszących się na krasnostawskim oddziale covidowym. Być może wtedy zmieniliby zdanie. Na podstawie osobiście prowadzonych statystyk mogę powiedzieć, że 80 procent pacjentów to osoby niezaszczepione. Ponadto 94 na 100 zmarłych osób to ludzie niezaszczepieni. Wywieśmy zatem plakaty, żeby się nie szczepić - skwitował ironicznie Janeczek.

- Nie jesteśmy za tym, żeby mieszkańcy się nie szczepili. Nachalne działania mogą jednak przynieść odwrotny efekt. Pan jest zresztą ginekologiem i na co dzień zajmuje się innymi organami ciała. Skąd u pana parcie na kwestie związane z covidem? - próbował ripostować Zieliński.

Janeczek tłumaczył, że w czasie pandemii brakowało lekarzy do opieki nad chorymi. Potrzebny był każdy, kto posiada wiedzę medyczną. Gdy niektórzy nie zgodzili pomóc, zgłosił się na ochotnika, aby pracować na oddziale covidowym.

Czytaj także: Pierwsze "ofiary" surowych mandatów

 

baner do elektronicznego wydania super tygodnia

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe