Chełm: Będzie teatr w młynie Michalenki

  • 06.01.2022, 09:03
  • AN
wizualizacja teatru w młynie michalenka
Teatr, galeria sztuki, a na dachu kawiarnia muzyczna z widokiem na panoramę Chełma - taki pomysł na zagospodarowanie młyna Michalenki mają władze miasta.

- Na przełomie lutego i marca ogłaszamy przetarg na budowę miejskiego teatru! Tak, w starym młynie przy ul. Lubelskiej - oznajmił, oczywiście na Facebooku, tuż przed świętami prezydent Chełma.

A więc plany samorządu pozostają niezmienne. Miasto nabyło nieruchomość w celu utworzenia w budynku centrum kultury i podtrzymuje swoją wcześniejszą deklarację.

- Rewitalizacja młyna Michalenki zwiększy przede wszystkim ofertę kulturalną miasta, a przy okazji nadamy zaniedbanemu i nieużytkowanemu przez wiele lat budynkowi nową funkcję i estetykę - podkreśla Damian Zieliński z gabinetu prezydenta.

Co znajdzie się w przebudowanym budynku?

- Na parterze zaplanowano salę teatralno-koncertowo-kinową dla ponad 250 widzów. W części wschodniej wydzielono hol wejściowy z toaletami i stanowiskiem sprzedaży biletów. Od południa przeszklone foyer przy wejściu do sali wielofunkcyjnej - wylicza Zieliński. - Na wyższych kondygnacjach znajdą się m.in. sale ekspozycyjne, sala konferencyjna, magazyn czy pomieszczenia biurowe. Z kolei na najwyższym piętrze ulokowana zostanie kawiarnia wraz z odpowiednim zapleczem.

Czytaj także: Miejska stacja paliw w tym roku

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 06.01.2022, 10:43
pomysł niby i dobry ale kolejne cwntrum kultury w mieście znajac życie wygeneruje wieksze straty jak park wodny.
Parias
Parias 07.01.2022, 15:49
Dokładnie!

Pozostałe