Gm. Chełm: Mielniczuk zasłużony dla kultury

  • 05.01.2022, 07:54 (aktualizacja 05.01.2022, 20:20)
  • DBEZ
Gm. Chełm: Mielniczuk zasłużony dla kultury Fot. UG Chełm
Ryszard Mielniczuk, dyrektor wydziału promocji, kultury i sportu otrzymał Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, nadaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Wręczył mu ją Wiesław Kociuba, wójt gminy, podczas czwartkowej sesji.

Ryszard Mielniczuk od 1987 r. był instruktorem Wiejskiego Domu Kultury w Żółtańcach. Następnie w 1990 r. został kierownikiem WDK, a potem Gminnego Ośrodka Kultury. W 2002 r. powołano go na kierownika Ośrodka Kultury Gminy Chełm w Żółtańcach, a od 2009 r. na dyrektora tej jednostki. Po wygranym konkursie, w 2013 r., został dyrektorem nowo powstałego biura promocji gminy Chełm w Pokrówce, które w 2019 r. przekształciło się w wydział promocji, kultury i sportu gminy Chełm w Pokrówce.

Mielniczuk to też animator kultury. W latach 1982-87 był aktorem, scenografem, grafikiem i instruktorem w Młodzieżo­wym Teatrze Inicjatywy w Lublinie. W 1987 założył Kabaret „Dunia”, którego był aktorem, autorem tekstów i pio­senek, muzykiem, reżyserem, scenarzystą i scenografem. W latach 1991-99 dał się poznać jako wokalista i gitarzysta zespołu wokalno-instrumentalnego „Ramir”. Był też założycielem i autorem tekstów i piosenek grupy „Ramm”. Założył grupę dziecięcą "Wesołe Promyki" i grupę młodzieżową „Felusie” i był ich instruktorem. Od 2000 r. jest też redaktorem naczelnym „Głosu Gminy Chełm”. Poza tym organizował wiele uroczystości jubileuszowych i imprez gminnych, m.in. dożynki, święte wieczory, koncerty biało-czerwonej, koncerty Dzieci Dzieciom i Festiwal Polskiej Piosenki o Miłości.

To też ar­tysta plastyk, członek Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Zajmuje go malarstwo olejne, pastele suche, rysunek, grafika komputerowa i użytkowa. Organizował wiele wystaw malarskich, indywidualnych i zbiorowych w Polsce, uczestniczył w plenerach i warsztatach ogólnopol­skich. Jest pomysłodawcą, organizatorem i komisarzem Ogólnopolskich Warsztatów Plastycznych „Jesień”, Akcji Plastycznej „Radość” oraz „Mistrz i Uczeń”. W 1997 roku otrzymał Odznakę „Zasłużony Działacz Kultury”. Należał do inicjatorów i organizatorów ufundowania wielu tablic pamiątkowych na terenie gminy Chełm.

Czytaj także: Jagodne już po zmianie granic

baner do e-wydania super tygodnia

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe