Chełm: Maluchy nie popływają...

  • 03.01.2022, 20:27 (aktualizacja 07.01.2022, 15:40)
  • AN
widok na basen z trybun
Jest odpowiedź miasta na interpelację radnego Piotra Jabłońskiego w sprawie montażu platformy wypłycającej w basenie przy Szkole Podstawowej nr 8. Będzie mogła być wstawiona po upływie gwarancji, czyli... dopiero po 20 grudnia 2026 roku.

Przed remontem basenu jeden z torów był przystosowany do nauki pływania dla najmłodszych uczniów szkoły. Podłoże było bowiem wypłycone, dzięki czemu dzieci czuły się w wodzie pewniej i miały tzw. grunt pod nogami. Basen jest już po remoncie i wypłycenia nie ma. O możliwość wprowadzenia doraźnie takiego rozwiązania dopytywał władze miasta Piotr Jabłoński. Radny podkreślił, że brak tego typu podwyższenia uniemożliwia naukę pływania przedszkolakom i uczniom najmłodszych klas. Żaden nauczyciel nie weźmie na siebie odpowiedzialności za grupę dzieci, które podczas nauki nie będą mogły stanąć w niecce.

Gdy pytaliśmy urzędników o możliwość wstawienia platformy wypłycającej, Damian Zieliński z gabinetu prezydenta zapewnił, że taka możliwość zostanie rozważona przez samorząd. Ale chyba nie takiej odpowiedzi spodziewali się zainteresowani.

W piśmie, jakie radny otrzymał z urzędu miasta, czytamy, że "remont krytej pływalni realizowany był na podstawie dokumentacji technicznej opracowanej w roku 2010, która stanowiła podstawę wnioskowania o dofinansowanie inwestycji środkami Ministerstwa Sportu i Turystyki". Jak twierdzi w odpowiedzi wiceprezydent Dorota Cieślik, w trakcie przygotowywania wniosku, jak i podczas realizacji inwestycji, nie wpływały do urzędu informacje o konieczności wyposażania basenu w urządzenie służące do wypłycenia pływalni.

- Mając na uwadze okres gwarancji na stalową nieckę basenową do 20 grudnia 2026 roku, montaż platformy może nastąpić ewentualnie po tym terminie - poinformowała radnego wiceprezydent.

Z takim załatwieniem sprawy nie zgadza się Mariusz Raćkowicz, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 8, także od lat instruktor nauki pływania.

- Platforma nie wnika w strukturę basenu, jest jedynie elementem jego wyposażenia, podobnie jak przenośne trybuny czy podnośnik dla niepełnosprawnych, dlatego nie powinno być problemu z jej wstawieniem do niecki - tłumaczy. - Chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci, o to by miały możliwość nauczyć się pływać. Jeśli nie będą czuły dna pod stopami, będą musiały kurczowo trzymać się brzegu niecki. Jeśli dziecko ma wodę po szyję lub jeszcze wyżej, to nie są najlepsze warunki do nauki pływania.

Czytaj także: Nowa spółka wybuduje biurowiec

baner do e-wydania super tygodnia

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe