Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos

  • 07.01.2022, 19:24 (aktualizacja 07.01.2022, 19:24)
  • News4Media
Terminy ferii zimowych i nauczanie zdalne. Minister edukacji zabrał głos iStock
Ustanowiony tymczasowy zdalny tryb nauczania wkrótce dobiegnie końca. Minister edukacji Przemysław Czarnek zdradził, jakie są obecnie plany związane z dalszym uczęszczaniem młodzieży na zajęcia w placówkach oświatowych.

Dzieci wrócą do szkół

Nauczanie zdalne obowiązuje od 20 grudnia ubiegłego roku i planowo ma potrwać do końca bieżącego tygodnia. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem TVP Info, gdzie zapytany został o dalsze decyzje związane z rzeczoną kwestią. Szef resortu zaznaczył, że nauka stacjonarna jest uczniom potrzebna, a kolejne kroki uzależnione będą od skutków wariantu Omirkon koronawirusa.

„Nie przewidujemy scenariusza przedłużenia nauki zdalnej, więc 10 stycznia wszyscy wracają do nauki stacjonarnej, która jest potrzebna jak tlen” – wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Minister zauważył również, że wkrótce w całej Polsce rozpoczną się ferie zimowe, które w dużej części wyłączą młodzież z zajęć.

„To [jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna – przyp. red.] będziemy wiedzieć za jakieś trzy tygodnie, miesiąc. Dopiero wtedy będziemy podejmować następne decyzje, przy czym to już będzie sezon ferii zimowych, więc i tak jedna trzecia, do połowy Polski będzie wyłączona z nauki stacjonarnej z uwagi na ferie zimowe” – przypomniał szef MEiN.

Terminy ferii zimowych 2022

Jeszcze rok temu rząd zdecydował się na przerwę w nauce w jednakowym terminie, bez względu na miejsce zamieszkania uczniów. W bieżącym roku szkolnym ferie zimowe odbędą się według tradycyjnego harmonogramu. Prezentuje się on następująco:

I. 17 - 30 stycznia 2022 r., województwa:

- kujawsko-pomorskie,
- lubuskie, małopolskie,
- świętokrzyskie,
- wielkopolskie.

II. 24 stycznia - 6 lutego 2022 r., województwa:

- podlaskie,
- warmińsko-mazurskie

III. 31 stycznia - 13 lutego 2022 r., województwa:

- dolnośląskie,
- mazowieckie,
- opolskie,
- zachodniopomorskie.

IV. 14 – 27 lutego 2022 r., województwa:

- lubelskie,
- łódzkie,
- podkarpackie,
- pomorskie,
- śląskie.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe