Ma oddać kasę 425 poszkodowanym

  • 15.12.2021, 08:47
  • (apm)
Ma oddać kasę 425 poszkodowanym
Na dwa lata trafi do więzienia 20-latek, który wyłudził pieniądze od 425 osób. Umieszczał na portalu sprzedażowym fikcyjne oferty, dostawał na konta zapłatę, ale towaru nie wysyłał. Sam poddał się karze bez przeprowadzania rozprawy.

Sąd zdecydował też, że ma zwrócić poszkodowanym pieniądze. Czy to mu się uda? Lista jest wyjątkowo długa...

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu pod koniec sierpnia. Jak ustalili śledczy, mężczyzna działał już w 2019 roku. Śledczy mieli sporo pracy z tą sprawą. Dotarli do 425 osób poszkodowanych z całej Polski. Akta obejmują aż 38 tomów.

20-latek ogłaszał na portalu sprzedażowym różne przedmioty, najczęściej konsole, gry, pady, smartfony, ale też hulajnogi, hantle, rowery, laptopy czy buty. Ściągał na wskazane konta różne kwoty – od 20 po nawet 3 tys. zł. Kupujący płacili, ale towarów nie dostawali...

Jak już pisaliśmy, po raz pierwszy mężczyzna został zatrzymany 2 marca ub. r. Usłyszał wtedy cztery zarzuty, ale decyzją sądu nie trafił do aresztu. Po raz kolejny wpadł 27 kwietnia ub. r. Wtedy już miał na sumieniu 16 osób i nadal pozostał na wolności. Po raz trzeci mundurowi namierzyli go 10 grudnia ub. r. Usłyszał zarzuty dotyczące już 131 czynów. Wówczas został tymczasowo aresztowany. W trakcie śledztwa okazało się, że poszkodowanych jest dużo więcej, bo aż 425 osób. W akcie oskarżenia nie ma informacji, jak bardzo obłowił się podejrzany. Trzeba by było długo zliczać…

Jak ustalili śledczy, dziesięciu oszustw 20-latek dokonał ze wspólnikiem – 23-latkiem z Chełma.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kasia
kasia 20.12.2021, 15:24
Mafia sędziowska wypuści go za niską szkodliwość czynu

Pozostałe