Chełm: Podejrzani o pobicie na wolności

  • 15.12.2021, 08:41
  • (apm)
Chełm: Podejrzani o pobicie na wolności
Trwa jeszcze śledztwo w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z 30 na 31 lipca przy ul. Lwowskiej. Materiał dowodowy jest gromadzony. Trzej podejrzani wyszli z aresztu za poręczeniami majątkowymi. Śledczy czekają jeszcze na wyniki badań DNA.

Prokuratura nie zdradza na razie szczegółowe okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Jak pisaliśmy, opinia biegłego w sprawie sposobu spowodowania śmiertelnych obrażeń u 46-letniego chełmianina, nie była jednoznaczna. Konieczna była uzupełniająca, bo nieoczywisty jest mechanizm powstania obrażeń. Pojawiły się też nowe dowody, zgłosił się naoczny świadek.

- Śledztwo jeszcze trochę potrwa. Czekamy też na wyniki pobranego materiału biologicznego - mówi Lech Wieczerza, szef Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło nocą z 30 na 31 lipca w centrum Chełma, przy ul. Lwowskiej, niedaleko Cegiełki.

- 46-letni mężczyzna, który wraz z żoną wracał do domu, został zaatakowany i pobity. Z obrażeniami ciała karetką pogotowia trafił do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł - informowała wówczas komisarz Ewa Czyż.

Policja w tej sprawie zatrzymała trzy podejrzane osoby. To 18 i 19-latek z Chełma oraz 20-latek z gminy Kamień. Tak jak pisaliśmy, dwaj starsi zatrzymani zostali w miejscu zamieszkania. Młodszy wpadł na terenie województwa małopolskiego.

Podejrzani tylko częściowo przyznali się do zarzucanych im czynów. Byli na miejscu zdarzenia, przedstawiają jednak swoją wersję zdarzeń. Przekonywali, że pobicie mężczyzny z tak tragicznym skutkiem nie było ich zamiarem.

Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Areszty zostały przedłużone warunkowo. Po wpłaceniu poręczeń podejrzani wyszli na wolność.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego pobicie, którego następstwem jest śmierć człowieka, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe