Chełm: Pułapka na wyjeździe

  • 13.12.2021, 09:25
  • MP
Chełm: Pułapka na wyjeździe
Nie tylko wyjechanie spod Galerii Chełm w ulicę Rejowiecką sprawia kierowcom trudności. Wielu z nich nadal ignoruje stojący tam znak, nakazujący jazdę drogę serwisową, łamiąc w ten sposób przepisy. Okazuje się jednak, że podobna „zasadzka” czeka po drugiej stronie, przy wyjeździe na ulicę Lubelską.

Znak nakazujący jazdę w prawo został ustawiony wraz z rozpoczęciem remontu po to, aby kierowcy nie utrudniali prac, póki droga nie zostanie oddana do użytku. Jeden z Czytelników zauważył jednak, że większość jeździ tam „na pamięć”.

- Znak nakazu jest częściowo zasłonięty przez inny i wyłania się, dopiero kiedy się do niego dojedzie – mówi. – A odkąd drogowcy położyli asfalt, praktycznie co drugi kierowca skręca w lewo. Sam widziałem, jak któregoś dnia policja wystawiała tam mandat za mandatem. Okazuje się, że z parkingu galerii wcale nie da się tak łatwo wyjechać, zwłaszcza jeśli nie patrzy się na znaki...

Taka jazda jest w praktyce bardzo kosztowna. Za złamanie nakazu skrętu w określonym kierunku grozi 250 zł i 5 punktów karnych. Ale na tym nie koniec ryzyka, ponieważ jeszcze bardziej przykre w skutkach może być poruszanie się drogą, która nie została jeszcze odebrana. Jeżeli w takim miejscu dojdzie do kolizji lub innego zdarzenia, odpowiedzialność ponosi kierowca, który na nią wjechał. W konsekwencji sprawa może znaleźć swój finał nawet w sądzie, zwłaszcza jeśli znaki zabraniają wjazdu na remontowany odcinek.

- Kierowców prosimy o stosowanie się do obowiązującego oznakowania. Na tej drodze będą prowadzone jeszcze prace. O ich zakończeniu poinformujemy i wtedy obecne znaki zostaną stamtąd usunięte - dodaje Damian Zieliński z UM Chełm.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 14.12.2021, 16:45
A kiedy jest planowane otwarcie tego odcinka ul. Lubelskiej. Z informacji sprzed remontu oddanie do użytku miało mastąpić do końca listopada (a pogoda była sprzyjająca do takich prac)

Pozostałe