Zapisz dziecko na szczepienie

  • 13.12.2021, 08:55
  • AN
Zapisz dziecko na szczepienie
Od 13 grudnia miejski ZOZ przyjmuje zapisy na szczepienia przeciw Covid-19 dzieci w wieku od 5. do 11. roku życia. Szczepienia ruszą prawdopodobnie 20 grudnia. Wszystko zależy od liczby chętnych.

Europejska Agencja Leków zarekomendowała już szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw Covid-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki Comirnaty (Pfizer-BionTech). Wraz z tą decyzją na terenie Unii Europejskiej rozpoczęto dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce pierwsze dostawy spodziewane są w połowie grudnia.

Do szczepień dzieci szykuje się już MSPZOZ. Zanim rozpocznie, chce wcześniej skompletować listy chętnych.

- Szczepionkę dostajemy w fiolkach po 10 dawek. Jeżeli nie zostanie zużyta w ciągu 12 godzin, to się zmarnuje. Dlatego chcemy najpierw zebrać chętnych - wyjaśnia Mariusz Żabiński, dyrektor miejskiego ZOZ-u.

Szczepienia planowane są w obydwu miejskich przychodniach. W budynku przy Połanieckiej dzieci będą przyjmowane 20 i 28 grudnia, przy Wołyńskiej - 21 i 29 grudnia. Rejestracja telefoniczna jest prowadzona od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15 pod nr tel. 571 870 865 i 505 626 371.

- Szczepienia przeciw Covid-19 realizowane będą w poradni dzieci zdrowych. Kwalifikacją zajmie się lekarz rezydent ze specjalnością z pediatrii - tłumaczy Żabiński. - Nie mamy jeszcze szczegółowych wytycznych, jak wyglądać ma badanie dzieci przed szczepieniem.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe