Gm. Chełm: Czy dosadny "znak" zastąpią progi?

  • 08.12.2021, 18:00
  • MP
Gm. Chełm: Czy dosadny "znak" zastąpią progi?
Wracamy do tematu znaku-samoróbki postawionego przy ul. Morelowej w Okszowie. Widnieją na nim ostre słowa skierowane do piratów drogowych, którzy przekraczają tam prędkość i stwarzają zagrożenie dla przechodniów.

Zdjęcie tablicy z napisem "Zwolnij k***o (małe dzieci). Stop wertepy" otrzymaliśmy od jednej z Czytelniczek. Jak nam powiedziała, autor miał z pewnością dobre intencje, ponieważ mieszkańcy czują się mało bezpiecznie. Długa prosta kusi amatorów zbyt szybkiej jazdy, a że droga jest słabo oświetlona, to o tragedię nietrudno. Na szczęście do żadnej jeszcze tam nie doszło, ale rodzice boją się przede wszystkim o swoje dzieci wracające po zmroku do domów...

Tematem zainteresowaliśmy pracowników Urzędu Gminy Chełm i - jak się okazało - o problemie dowiedzieli się dopiero od nas.

- Nie dostaliśmy dotąd żadnej informacji od mieszkańców Okszowa o zagrożeniach na ulicy Morelowej - powiedziała nam Krystyna Chyła z wydziału planowania, gospodarki i infrastruktury urzędu. - Ale pojedziemy tam i zweryfikujemy, czy te sygnały rzeczywiście są uzasadnione. Dopiero kiedy się to potwierdzi, będziemy decydować, czy i jakie kroki podejmiemy.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe