Chełm: Eklektyczna płyta Eclecticów

  • 08.12.2021, 18:00
  • AN
Chełm: Eklektyczna płyta Eclecticów
"Opowieści z kraju nad Wisłą" to tytuł debiutanckiej płyty chełmskiego zespołu Eclectic Music. Składa się na nią dziewięć piosenek. Materiał powstał w studiu Squat. Wkrótce koncert promujący wydawnictwo.

Tytuł płyty nawiązuje do jednego z utworów zespołu: "Ballada o kraju nad Wisłą". 

- Piosenka ta dotyka spraw istotnych dla każdego z nas. Opowiada o podziałach zaistniałych w naszym społeczeństwie - tłumaczy autor tekstu Artur Szokaluk. - Ale tak naprawdę każda nasza piosenka to jakaś historia z otaczającej nas rzeczywistości.

Materiał, który znalazł się na krążku, to dwa lata pracy zespołu. Samo nagranie w studiu trwało ok. 2 miesięcy. Na setlistę składają się piosenki dobrze znane chełmskiej publiczności z koncertów Eclecticów, ale i też muzyczne niespodzianki. Okładkę zaprojektowała chełmska artystka Justyna Malicka-Sławińska. Płyta, jak mówią o niej muzycy, jest bardzo eklektyczna. Różnorodność to cecha charakterystyczna tej formacji. Na pewno dla wielu fanów będzie miłym zaskoczeniem.

- Najwięcej kłopotu sprawiło mi nagranie "Ballady o kraju nad Wisłą", gdzie partia banjo jest naprawdę skomplikowana. Było najtrudniej, ale i w miarę najsprawniej, bo bardzo się zmobilizowałem, aby wszystko dobrze wypadło - zdradza Szokaluk.

- Najbardziej utkwiło w mojej pamięci nagrywanie solówki do Corpo Global, którą zmieniałem trzy razy - dodaje z kolei Sebastian Bardzał. 

Płyta została wydana dzięki m.in. wsparciu finansowemu z Narodowego Instytutu Wolności oraz pomocy stowarzyszeń Czajnia i Szansa.

- Stowarzyszenia pomogły nam w napisaniu projektu - wyjaśnia Jaromir Wójcik. - Połowa kosztów wydawniczych pochodzi od zespołu, pieniądze odkładaliśmy od dłuższego czasu.

- W związku z wymogami projektu, na płycie znalazły się dwie piosenki z tekstami polskich poetów: Marii Konopnickiej i Bolesława Leśmiana - dodaje Emilka Orłowska.

Zespół EM łączy w swoich piosenkach różne gatunki muzyczne takie jak folk, blues, rock czy nawet country. W kapeli grają: Artur Szokaluk (banjo, śpiew, gitara) Sebastian Bardzał (gitara, śpiew), Emilka Orłowska (skrzypce), Jaromir Wójcik (perkusja) i Marcin Kamiński (bass). Zespół planuje koncert promujący płytę. O szczegółach wydarzenia będziemy informować.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe