Chełm: Remonty się przedłużają

  • 07.12.2021, 08:01
  • AN
Chełm: Remonty się przedłużają
Choć na remontowanym odcinku ulicy Lubelskiej kusi już kierowców nowa nawierzchnia, prace jeszcze się nie zakończyły. Podobnie sytuacja wygląda na al. Marszałka Piłsudskiego. Wykonawcy poprosili o wydłużenie czasu modernizacji.

Remont alei, której patronuje Piłsudski, miał się zakończyć 20 listopada. Niestety nie wszystko udało się zrobić. W ramach zadania mają powstać: nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Wykonawcą remontu jest firma PRD Lubartów. Nadal trwają też prace remontowe na odcinku Lubelskiej od aquaparku do ul. Koszarowej, choć miały się zakończyć pod koniec ubiegłego miesiąca.

Przebudowa ul. Lubelskiej kosztować ma ponad 4 miliony złotych i jest w 60 proc. finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Mieszkańcy osiedla zyskali nowe chodniki, brakujący odcinek ścieżki rowerowej i nową nawierzchnię.

W związku z opóźnieniami, wykonawcy obydwu modernizacji wystąpili do miasta o wydłużenie terminu prac. Prezydent rozpatrzył te wnioski pozytywnie i wystąpił o akceptację do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, który był dysponentem środków pozyskanych na przebudowy. Wnioski uzyskały pozytywną opinię wojewody.

- Obydwie ulice zostaną udostępnione do ruchu, gdyż prace prowadzone będą już w mniejszym zakresie - tłumaczy Damian Zieliński z gabinetu prezydenta. - Utrudnienia w ruchu mogą się pojawić jedynie tymczasowo.

Dodatkowo na Lubelskiej trzeba będzie przenieść latarnię, która w związku z przesunięciami chodnika i przystanku znalazła się na środku zatoki autobusowej. Jak zapewnili nas urzędnicy, sprawa ma być załatwiona.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
anonim
anonim 08.12.2021, 06:15
A czy nasi kochani urzędnicy mogą konkretnie powiedzieć od kiedy ulice zostaną "udostepnione do ruchu"?
ozjasz-1
ozjasz-1 08.12.2021, 09:15
Owszem, najprawdopodobniejszą odpowiedzią jest "w swoim czasie".

Pozostałe