Gm. Chełm: Zmianie granic powiedzieli NIE

  • 29.11.2021, 06:32 (aktualizacja 29.11.2021, 06:50)
  • Faj
Gm. Chełm: Zmianie granic powiedzieli NIE
Mieszkańcy gminy Chełm nie chcą oddać miastu prawie 470 hektarów - to wynik konsultacji społecznych, które zostały przeprowadzone w dniach 20-22 listopada.

Pytanie brzmiało: "Czy jest Pani/Pan za zmianą granic pomiędzy miastem Chełm i gminą Chełm, polegającą na wyłączeniu z gminy części obrębów ewidencyjnych: Depułtycze Królewskie, Koza-Gotówka, Pokrówka, Rudka oraz Srebrzyszcze i włączeniu ich do miasta?”. To niezamieszkane działki gminne, na których w przyszłości, według zapowiedzi prezydenta Chełma Jakuba Banaszka, ma działać Euro-Park.

Mieszkańcom gminy pomysł nie przypadł do gustu. Frekwencja podczas konsultacji wyniosła 25,32 procent.

Na "tak" oddano zaledwie 1.98 proc. głosów. Aż 95,65 proc. biorących udział w konsultacjach było zdecydowanie przeciwnych.

- Dobrze jest, jak jest. To grunty należące do naszego samorządu, dlaczego mamy się ich pozbywać. Niech prezydent Banaszek inwestuje na terenach miejskich - powiedział nam pan Andrzej, mieszkaniec gminy.

Co teraz?

- Do wyników konsultacji społecznych odniesie się rada gminy - tłumaczy wójt Wiesław Kociuba. Ta zbierze się już w poniedziałek, 29 listopada.

Potem wyniki konsultacji trafią do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. To do MSWiA należy ostateczna decyzja w sprawie zmiany granic miasta i gminy Chełm.

Jeśli do tego dojdzie, gmina za przekazane tereny ma dostać od miasta rekompensaty, a także 20 procent udziału w dochodach od firm, które będą prowadziły działalność na obszarze Euro-Parku.

 

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
andy
andy 30.11.2021, 09:56
typowy pies ogrodnika
jeszcze Wieśniak
jeszcze Wieśniak 30.11.2021, 08:11
Dlacze Wasze wyniki są inne niż podaje strona UG ?
Widać, że 75% mieszkańców ma gdzieś czy to będzie miasto czy wieś.
Powiedzieli NIE obecnej wersji przyłączenia ,bo pierwsza wersja jest zdecydowanie lepsza.
Shifo
Shifo 30.11.2021, 07:05
Nie bo nie niecałe 30 procent to za mało.

Pozostałe