Włodawa: Ruszyła zbiórka na szlachetne paczki

  • 25.11.2021, 09:07
  • kk
Włodawa: Ruszyła zbiórka na szlachetne paczki
Trwa zbiórka produktów dla osób najbardziej potrzebujących z powiatu włodawskiego. W pomoc może włączyć się każdy!

Na początku października ruszyła akcja "Szlachetnej paczki". Wolontariusze jeździli po całym powiecie do zgłoszonych osób potrzebujących. Robili wywiady, zbierali informacje, a potem wysyłali zgłoszenia do systemu. Po zakwalifikowaniu do programu, historia rodziny i wykaz potrzebnych rzeczy są publikowane na stronie akcji. W tym roku zgłosiło się wyjątkowo dużo wolontariuszy, bo aż 30. W roku ubiegłym było ich o połowę mniej. Zwiększyła się też liczba rodzin potrzebujących. Zgłoszonych jest ponad 50 rodzin, z czego 20 z nich jest już zakwalifikowana do programu.

Proces weryfikacji jest dość długi, dlatego możliwe, że do akcji przystąpi jeszcze więcej potrzebujących. Każda rodzina może zgłosić trzy kluczowe potrzeby. Wolontariusze muszą dokładnie sprawdzić, jaka jest sytuacja materialna, czy ktoś jest chory, samotny, niepełnosprawny. Ten wywiad i dokumentacja muszą być wykonane dokładnie, aby mieć pewność, że pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. 

Wchodząc na stronę internetową "Szlachetnej paczki" możemy wybrać rodzinę, zapoznać się z jej potrzebami i koordynować pomoc. Włodawskie szkoły już wybrały swoje rodziny. Wszystkie paczki zostaną dostarczone 10 grudnia do urzędu miasta, skąd przekieruje się je do wybranych rodzin. Rozpocznie się wtedy tzw. weekend cudów, czyli 3 dni obdarowywania.

- Najważniejszy w tej akcji jest jej społecznościowy charakter. Włączają się szkoły, urzędy, zakłady pracy, a nawet zwykli ludzie, którzy kompletują paczki, zbierając dary m.in. wśród znajomych - informuje Elżbieta Bartosiak, koordynator lokalny - W pomaganie może włączyć się każdy. Wystarczy się rozejrzeć, gdzie są organizowane zbiórki, i pomóc. Albo można też samemu założyć zbiórkę paczek poprzez formularz na stronie internetowej. Gdyby ktoś bardzo chciał pomagać, a nie mógł znaleźć zbiórki, zawsze może do mnie zadzwonić pod numer 782 266 768 - dodaje pani Elżbieta.

 

kk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe