Chełm: Szalet miejski połyka kasę

  • 24.11.2021, 10:57
  • AN
Chełm: Szalet miejski połyka kasę
Pani Małgorzata potrzebowała pilnie skorzystać z toalety. Wrzuciła 2 zł do automatu szaletu miejskiego i... drzwi się nie otworzyły. Problem nie do pozazdroszczenia...

W ciągu kolejnych kilkunastu minut "potrzebę" chciały załatwić jeszcze dwie inne panie. Monety wrzuciły i do szaletu miejskiego też nie weszły.

- I tak krótkim czasu miasto zarobiło 6 zł za nic - podsumowuje nasza rozmówczyni. - Próbowałam zgłosić tę awarię do spółki. Gdy zadzwoniłam do MPGK, przekierowano mnie do Zakładu Oczyszczania Miasta. Tam nikt nie odbierał telefonu. Gdy ponownie zadzwoniłam do MPGK, pani stwierdziła z wyrzutem, żebym przyjechała na Wołyńską, to odda mi te 2 zł.

Kobieta tłumaczy, że nie chodziło jej o to, aby ktoś oddawał jej 2 zł, już trudno, przepadły. Ale o to, aby drzwi zostały naprawione i już nikt więcej się nie nabrał.

- Dla jednych te 2 zł to jest nic, ale drugich to nawet bochenek chleba - tłumaczy pani Małgorzata. - Mnie nie chodzi o pieniądze, ale o zasady.

- Szalet miejski przy ul. Sybiraków w Chełmie czynny jest nieprzerwanie, zarówno jeżeli chodzi o toalety damskie, jak i męskie - zapewnia Katarzyna Langiewicz z MPGK. -  Administrator budynku sporadycznie odnotowuje skargi mieszkańców i sygnały o awariach zainstalowanych automatów wrzutowych. Przy wejściu do budynku zainstalowane są zamki automatyczne, które otwierają drzwi wejściowe po uiszczeniu opłaty wrzutowej - monety o nominale 2 zł. Skargi zgłaszane przez mieszkańców są incydentem, nie mniej dopuszczalnym ze względu na mechaniczny charakter systemu otwierania.

Jak tłumaczy Langiewicz, pracownicy spółki i osoby sprzątające często zgłaszają, że do zamków wrzucane są niewłaściwe monety i inne drobiazgi. Często zamki się nie otwierają, bo od wrzucenia monety do przekręcenia klamki mija zbyt dużo czasu, co powoduje ponowną blokadę.

- Pomieszczenia szaletu są sprzątane codziennie od poniedziałku do soboty, po jej zamknięciu o godzinie 18. Interwencje są załatwiane niezwłocznie, a na budynku jest informacja ze wskazaniem numeru kontaktowego do Zakładu Oczyszczania Miasta - dodaje.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Książe szaletów
Książe szaletów 24.11.2021, 18:51
Ale temat ! Ale afera ! Co tam rosnaca inflacja ! Co tam bój na granicy ! Szalet chełmienie Szlachta :) pozdrawiam z tronu
Ghost
Ghost 24.11.2021, 12:58
Może niech zatrudnią inną osobę - nie po koneksji, tylko taką która zamiast pokrętnie tłumaczyć to doprowadzi do usunięcia problemu.
pokrost
pokrost 24.11.2021, 19:02
to chyba nie w Chełmie

Pozostałe