Krew i czekolady na granicę - dla mundurowych, nie dla uchodźców

  • 24.11.2021, 10:45
  • PO
Krew i czekolady na granicę - dla mundurowych, nie dla uchodźców
Włodawski Klub Honorowego Dawcy Krwi i oddział terenowy RCKiK zachęcają do dzielenia się najcenniejszym darem życia i włączenia się w podziękowania obrońcom granic.

W Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Włodawie prowadzona jest zbiórka czekolad, które zostaną przekazane żołnierzom Wojska Polskiego oraz funkcjonariuszom Straży Granicznej i Policji strzegącym granicy z Białorusią.

- Ten mały gest będzie wyrazem naszej wdzięczności za ich służbę – mówi Janusz Tajchert, kierownik Terenowego Oddziału RCKiK we Włodawie.

Jedną z pierwszych osób, które włączyły się w akcję jest Michał Winniczuk, który oddał krew, a otrzymane czekolady przekazał na rzecz obrońców granicy.

Krwiodawcy w najbliższym czasie planują kolejne akcje. Będą o nich rozmawiać podczas spotkania w najbliższy czwartek. 

- Zapraszam wszystkich krwiodawców na spotkanie przy kawie i ciastku. Wciąż niepewna sytuacja pandemiczna i kryzys na naszej wschodniej granicy stawiają przed nami nowe wyzwania, na które musimy się przygotować – mówi Tomasz Orzeszko, prezes PCK we Włodawie. Spotkanie odbędzie się o godzinie 16 w siedzibie włodawskiego PCK przy ulicy 11 Listopada 6.

 

PO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe