Chełm: Siedziba emerytów do kasacji?

  • 24.11.2021, 07:53 (aktualizacja 24.11.2021, 08:56)
  • AN
Chełm: Siedziba emerytów do kasacji?
Budynek przy ul. Brzozowej przez wiele dziesięcioleci służył organizacjom pozarządowym, choć jego stan pozostawiał wiele do życzenia. W ubiegłym roku miasto zainwestowało w niego trochę pieniędzy, jednak nasz Czytelnik twierdzi, że w urzędzie zapadła decyzja o wyburzeniu dawnej siedziby Polskiego Związku Emerytów i Rencistów.

Nieruchomość w ostatnich latach popadała w ruinę. W 2020 roku władze miasta zdecydowały, że należy rozpocząć remont, bo budynek był w fatalnym stanie. Przeciekający dach, trzcina wystająca ze ścian i nieremontowane przez lata łazienki. Do tego nieczynne oświetlenie na korytarzach, krzywe podłogi oraz plamy po zalaniu i grzybie. W marcu 2020 roku zapadła decyzja o wyłączeniu go z użytkowania. W maju tego samego roku rozpoczął się pierwszy etap remontu. Czyżby ostatni?

Pierwsze prace remontowe zakończyły się na początku czerwca 2020 r., kolejne zaplanowano na ten rok. Budynek z zewnątrz wygląda nieźle, ale w środku nadal jest ruiną. Teraz mówi się, że w związku z rewitalizacją parku miejskiego nieruchomość ma być wyburzona. Urzędnicy ratusza nie potwierdzają jednak tej plotki.

- Żadna decyzja w tej sprawie nie została podjęta. Jeżeli to się zmieni, poinformujemy - zapewnia Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kasia
kasia 24.11.2021, 13:04
wyburzyc to sie nie nadaje do remontu

Pozostałe