Kiedy rondo WOŚP w Chełmie?

  • 23.11.2021, 09:29
  • AN
Kiedy rondo WOŚP w Chełmie?
Czy urząd lekceważy inicjatywę obywatelską, że nie zapoznaje z nią rady miasta? Komitet społeczny już ponad 2 miesiące czeka na decyzję w sprawie nadania rondu przy Chełmskim Domu Kultury imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed tygodniem komitet obywatelski wysłał do przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego pismo z zapytaniem, dlaczego urząd miasta zwleka z przekazaniem projektu na posiedzenie rady miasta. Zdaniem członków komitetu, działanie takie jest niezgodne z prawem.

- Z art. 41a ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym i przepisów Statutu Miasta Chełm wynika jednoznacznie, że projekt uchwały przekazywany wysokiej radzie jako inicjatywa mieszkańców powinien być rozpatrywany na najbliższej sesji po złożeniu projektu - tłumaczy Grzegorz Gorczyca. - Tak niestety się nie stało. Od czasu złożenia wniosku odbyło się już kilka posiedzeń, na których przewodniczący nawet nie wspomniał, że jest taka inicjatywa. Dotychczas nie otrzymaliśmy też informacji, z jakiego powodu miasto zwleka z przekazaniem projektu uchwały pod obrady rady miasta.

Na jednej z komisji rady miasta o losy inicjatywy mieszkańców dopytywał radny Stanisław Mościcki. Otrzymał odpowiedź, że wniosek został skierowany do komisji do spraw nazewnictwa ulic i placów, działającej w urzędzie miasta. Co się wydarzyło dalej? Nikt nie wie.

Jak udało się nam dowiedzieć w ubiegły piątek, opinię prawną do złożonego projektu uchwały wydał prawnik urzędu. Co w niej jest? Jak poinformował nas dyrektor gabinetu prezydenta Wojciech Wójcik, komitet ma otrzymać odpowiedź w tym tygodniu:

- Niewykluczone, że projekt stanie na najbliższej sesji, która ma odbyć się 29 listopada - dopowiada Wójcik.

Jeżeli urząd nadal będzie zwlekał z poddaniem projektu uchwały pod głosowanie, inicjatorzy rozważają organizację protestów oraz złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Pod projektem uchwały podpisało się kilkuset mieszkańców, powierzyli nam swoje dane, zaufali nam i bardzo cieszyli się z tej inicjatywy. Teraz dopytują, co dalej w tej sprawie. A my nie umiemy im odpowiedzieć, bo sami nic nie wiemy - tłumaczą członkowie społecznego komitetu.

Pod wnioskiem o nadanie rondu przy Chadeku imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisało się 586 chełmian. Mieszkańcy poparli także ten wniosek w głosowaniu internetowym.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jolasia
Jolasia 28.11.2021, 20:14
Zgłaszam sprzeciw no raczej nie inaczej.
Jako synowa najpopularniejszego w Polsce bezrobotnego, zgłaszam dla ronda przy Chełmskim Domu Kultury nadanie imienia Ferdynanda Kiepskiego.
Tatulek, ojczulek ukochany i umiłowany poczuje się w końcu doceniony przez społeczeństwo raczej nie inaczej.
ker
ker 25.11.2021, 12:41
Ronda nie będzie, to pewne!!!
kasia
kasia 24.11.2021, 13:00
A kiedy rondo Lempartowej im. wyper****j
kerr
kerr 24.11.2021, 07:16
To może od razu Rondo WOŚP i S. Nowaka! Rondo przekrętasów, oto Polska właśnie!
XY
XY 23.11.2021, 22:11
a gdzie można zgłosić sprzeciw ???
K:O:D
K:O:D 23.11.2021, 20:20
Totalnie poroniony pomysl
Ghost
Ghost 23.11.2021, 09:39
Ja sobie wypraszam! Najpierw proszę wyjaśnić Mrówkę Całą i Melona a dopiero potem brać się za takie cuś...

Pozostałe