Chełm: Szczęki wkrótce tylko u Spielberga!

  • 23.11.2021, 09:07 (aktualizacja 26.11.2021, 08:07)
  • AN
Chełm: Szczęki wkrótce tylko u Spielberga!
Targowisko miejskie przy al. Armii Krajowej ma zmienić się nie do poznania. Znane jeszcze z lat 90. tzw. szczęki zastąpi nowoczesna i przestronna hala targowa. Nagroda za jej zaprojektowanie wynosi 15 tysięcy zł.

Przez kilka ostatnich miesięcy wiele mówiło się o planach dotyczących zmian na chełmskich targowiskach. Niedawno zakończyła się ankieta dla mieszkańców Chełma. Odbyły się także liczne spotkania i konsultacje z chełmskimi kupcami.

- Nie ukrywam, że pierwotnie planowaliśmy rozwiązanie targowiska przy al. Armii Krajowej i połączenie go z rynkiem przy Popiełuszki – mówi Artur Juszczak, prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. - Przeprowadziliśmy jednak ankietę, w której wzięło udział ponad 400 chełmian, odbyliśmy rozmowy z kupcami i wnioski zweryfikowały nasze zamierzenia. Okazało się, że jest ogromne zapotrzebowanie na nowoczesną halę targową, a bazar przy Armii Krajowej wcale nie ma się tak źle, jak powszechnie sądzono. Handel kwitnie, a większość kupców jest zadowolona.

W środę, 17 listopada został ogłoszony konkurs studialny, architektoniczny na opracowanie koncepcji budowy hali targowej oraz zagospodarowanie terenu targowiska przy al. Armii Krajowej i Lutosławskiego. Na złożenie prac jest czas do końca stycznia 2022 roku. Nagrodą jest 15 tys. zł.

Według organizatorów konkursu, planowany koszt budowy hali nie może przekroczyć 7 milionów złotych. Zarządca chełmskich targowisk oczekuje, że nowa hala targowa będzie miała od 2 000 do 4 000 mkw. powierzchni użytkowej. Budynek powinien być jednokondygnacyjny i posiadać instalację fotowoltaiczną na dachu. W projektowanej hali ma się znaleźć także strefa gastronomiczna (tzw. Food Court), miejsce do handlu warzywami i owocami oraz strefa dostaw.

- Bardzo zależy nam na ciekawej bryle budynku i elewacji – mówi Artur Juszczak. - To bardzo atrakcyjna lokalizacja, przy głównej arterii miasta. Wokół dynamicznie rozwija się zabudowa mieszkaniowa. Nowa hala ma przyciągać wyglądem.

Wyniki konkursu poznamy w połowie lutego przyszłego roku. Następnie rozpoczną się przygotowania do sporządzenia dokumentacji projektowej, aby w przyszłości starać się o dofinansowanie inwestycji. Gdyby to się udało, hala mogłaby powstać w ciągu 2-3 lat.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe