Chełm: Covid zadomowił się w szkołach

  • 22.11.2021, 08:49
  • AN
Chełm: Covid zadomowił się w szkołach
Chorują przedszkolaki, dzieci z podstawówek i młodzież ze szkół średnich. Dla Covid-19 wiek nie ma znaczenia. Z powodu wirusa w ubiegłym tygodniu zamknięto całkowicie w Chełmie Niepubliczne Przedszkole "Przyjazny świat malucha" i podstawówkę Stawie.

Częściowe lub całkowite nauczanie zdalne trzeba było w ubiegłym tygodniu wprowadzić w ponad 40 placówkach oświatowych w Chełmie i powiecie chełmskim. Sytuacja dotyczyła niemal wszystkich chełmskich podstawówek. Na kwarantannie były klasy w Jedynce, Dwójce, Czwórce, Piątce, Szóstce, Siódemce i Ósemce. W szkołach średnich również sytuacja nie wygląda lepiej. Covid-19 zagościł w I LO, II LO i IV LO. Najdłużej na zdalnym pozostanie część uczniów z technikum nr 5, które wchodzi w skład Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, uczniowie wracają do szkoły dopiero 28 listopada.

W przypadku powiatu chełmskiego na częściowe nauczanie w domu musieli przejść uczniowie z 16 placówek oświatowych. Przypadki chorych na Covid-19 odnotowano m.in. w podstawówkach w Kamieniu, Dorohusku, Dubience, Leśniowicach, Okszowie, Rejowcu, Rejowcu Fabrycznym, Rudzie-Hucie czy Wojsławicach Kolonii, a także w przedszkolach w Lisznie i Wojsławicach.

Według danych, które podało w ubiegły piątek Kuratorium Oświaty w Lublinie, podstawówka w Stawie miała być na całkowitym nauczaniu zdalnym do 19 listopada, podobnie jak jedno z chełmskich przedszkoli niepublicznych.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe