Stomatolog napastował swoje pacjentki?

  • 22.11.2021, 08:20 (aktualizacja 26.11.2021, 08:01)
  • (apm)
Stomatolog napastował swoje pacjentki?
Lubelscy kryminalni poszukują kobiet wykorzystanych seksualnie przez jednego z lubelskich stomatologów. Jedna z pacjentek zgłosiła, że zmusił ją podczas wizyty do seksu oralnego. Czy tylko ją? Z ustaleń śledczych wynika, że podejrzany przyjmował nie tylko w Lublinie, ale także na terenie powiatu chełmskiego, a osoby pokrzywdzone mogą pochodzić z różnych części województwa.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin – Południe prowadzą śledztwo przeciwko 51-latkowi, mieszańcowi Lublina, który przemocą doprowadził jedną z pacjentek gabinetu stomatologicznego w Lublinie do innej czynności seksualnej. Z ustaleń śledczych wynika, że kiedy kobieta leżała na fotelu w jego gabinecie, zaczął zachowywać się dziwnie.

- W pewnym momencie opuścił fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną – wyjaśniał mediom po zatrzymaniu kom. Kamil Gołębiowski.

Stomatolog miał zmusić kobietę do seksu oralnego. Pacjentce po chwili udało się wyswobodzić i uciec. Zawiadomiła o zdarzeniu policję.

Mężczyzna został zatrzymany w połowie sierpnia. Postawiono mu zarzut. Lekarz jednak nie przyznał się do winy. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie.

- Jak wynika ze zgromadzonych w sprawie materiałów, 51-latek przyjmował również w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego. Jego pacjentami mogły być osoby z różnych części województwa – mówi Gołębiowski z biura prasowego lubelskiej policji.

Jak informuje „Dziennik Wschodni”, na policję zgłosiły się już dwie kobiety. - Z ich relacji wynika, że do napastowania doszło w praktycznie identycznych okolicznościach co w sierpniu, kiedy stomatolog zaatakował 24-letnią pacjentkę - przekazał dziennikarzom kom. Kamil Gołębiowski.

W trakcie postępowania cały czas gromadzone są materiały dowodowe. Funkcjonariusze poszukują też innych kobiet, które mogły zostać dotknięte przestępstwem seksualnym przez zatrzymanego mężczyznę.

Wszystkie osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub mają wiedzę w tej sprawie, proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ulicy Północnej 3 – pokój 191, telefon 47 811 57 27 lub z najbliższą jednostką policji pod alarmowym numerem telefonu 112. Trzeba powoływać się na numer sprawy RSD-181/21.

 

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe