Chełm: Dłuższego zielonego nie będzie

  • 19.11.2021, 07:09
  • MP
Chełm: Dłuższego zielonego nie będzie
Sznur samochodów ciągnący się od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego jeszcze za skrzyżowanie z ul. Szpitalną to ostatnio zmora kierowców, jadących ul. Rejowiecką. Przez remont ul. Lubelskiej blokuje się lewy pas długo przed zjazdem, podczas gdy prawym ruch odbywa się płynniej.

Kolejka samochodów na ulicy Rejowieckiej zaczyna ustawiać się codziennie po godz. 15. Jak informują nas Czytelnicy, sporo osób ma problem ze stosowaniem się do przepisów, co przekłada się na ślimacze tempo.

- Ewidentnie ruch prawostronny, jaki obowiązuje w naszym kraju, nie dotyczy Rejowieckiej. Zamiast jechać prawym pasem, wielu kierowców jedzie lewym praktycznie od ronda ZWiN... - skarży się chełmianin. - Wszystko po to, żeby zawczasu zająć sobie miejsce do zjazdu z Kochanowskiego w stronę Galerii. A tam na lewoskręcie przejeżdżają raptem najwyżej cztery samochody. Jak więc mają nie tworzyć się korki...?

Zmotoryzowani sugerują, że gdyby zielone światło świeciło się tam dłużej, to zatorów by nie było. - Gdyby zamiast kilku, przejeżdżałoby kilkanaście aut, na drugi koniec Rejowieckiej jechałoby się znacznie szybciej...

Sygnały kierowców przekazaliśmy do chełmskiego magistratu. Z odpowiedzi, jaką uzyskaliśmy, wynika, że kierowcy na zmianę nie mają co liczyć.

- Ze względu na fakt, że na przestrzeni kilku tygodni przebudowa ul. Lubelskiej dobiegnie końca, a przeprogramowanie sygnalizacji generowałoby dodatkowe koszty dla miasta, na ten moment nie ma w planach zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

 

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe