Gm. Chełm: Mieszkańcy o zmianie granic gminy

  • 18.11.2021, 09:23
  • Faj
Gm. Chełm: Mieszkańcy o zmianie granic gminy
W najbliższą sobotę, 20 listopada, ruszają konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy i miasta Chełm. Potrwają trzy dni (do 22 listopada) i odbędą się w wyznaczonych przez samorząd punktach.

Chodzi o przyłączenie do Chełma terenów pod inwestycje w miejscowościach Depułtycze Królewskie, Pokrówka, Koza Gotówka, Srebrzyszcze i Rudka. To niezamieszkane działki gminne o łącznej powierzchni około 470 hektarów, na których w przyszłości ma działać Euro Park.

- Mimo że na działkach, o których mowa, nie ma budynków mieszkalnych, to ważne, by mieszkańcy gminy zabrali głos. Mają do tego prawo. Ich opinia w tej sprawie jest istotna – powiedział nam wójt gminy Chełm Wiesław Kociuba.

Mieszkańcy, którzy będą chcieli podzielić się swoim zdaniem, dostaną do wypełnienia ankiety. Dostępne będą w urzędzie gminy, u sołtysów, a także w 27 punktach konsultacyjnych, które będą działały w godzinach od 10 do 18.

Większość punktów została zlokalizowana w świetlicach: w Depułtyczach Królewskich i Depułtyczach Królewskich-Kolonii, w Horodyszczach, Janowie, Nowosiółkach, a także w miejscowościach: Koza-Gotówka, Stare Depułtycze, Staw, Pokrówka, Rożdżałów, Parypse i Zawadówka. Ankietę będzie też można wypełnić w świetlicach w: Srebrzyszczu, Strupinie Dużym i Strupinie Małym oraz w Weremowicach, Wólce Czułczyckiej, Zagrodzie, Zarzeczu i Żółtańcach. Swoją opinią mieszkańcy gminy będą mogli podzielić się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywicach, w szkołach podstawowych w Stołpiu, Żółtańcach-Kolonii i miejscowości Uher, a także w Centrum Bibliotek i Kultury Gminy Chełm w Okszowie oraz na plebanii parafii Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu. Żeby wziąć udział w konsultacjach, należy posiadać czynne prawo wyborcze i mieszkać na terenie gminy Chełm. Formularz ankiety konsultacyjnej znajduje się na stronie internetowej gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

Przypominamy, że ostateczną decyzję w sprawie zmiany granic samorządów podejmie rząd, a konkretnie Rada Ministrów. Gmina za przekazane tereny ma dostać od miasta rekompensaty, a także 20 procent udziału w dochodach od firm, które będą prowadziły działalność na obszarze Euro-Parku. 

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic odbędą się też w Chełmie. W mieście przeprowadzone zostaną od 24 listopada do 7 grudnia – elektronicznie. Na stronie internetowej Urzędu Miasta ma się pojawić dedykowana platforma, na której zostanie zamieszczona ankieta. Decyzję w sprawie przeprowadzenia konsultacji podjęli miejscy radni – jednogłośnie.

 

Faj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Uher
Uher 18.11.2021, 22:59
Kcemy byc wsiowe a nie miastowe! O nieee jeszcze bedo kazali nam sie myć co dnia jak bedziemy z miasta! O nieee! Zostajem we gminie cheml! Kcemy byc wsiowe a nie miastowe!!!

Pozostałe