Zapaśniczki z Lubelskiego najlepsze w kraju

  • 17.11.2021, 11:42
  • TS
Zapaśniczki z Lubelskiego najlepsze w kraju
Reprezentacja województwa lubelskiego w kategorii kadetek (15-17 lat) okazała się najlepsza w zapaśniczych mistrzostwach Polski kadr wojewódzkich. Drużyna, w której składzie znalazło się aż sześć zawodniczek Cementu Gryfa Chełm, tak jak przed rokiem, pokonała w finale ekipę z województwa śląskiego.

- Reprezentacja naszego województwa ponownie została najlepszą drużyną w Polsce wśród kadetek. Cieszy to, że młode zawodniczki obroniły mistrzowski tytuł sprzed roku. Większość z nich to członkinie kadry narodowej, które mają za sobą występy w mistrzostwach świata i Europy tak jak np. Alicja Nowosad czy Wiktoria Kamela. Nasz klub wystawił do zawodów sześć swoich reprezentantek i to właśnie one stanowiły główną siłę lubelskiego zespołu – podkreśla Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm, a jednocześnie szef Lubelskiego Związku Zapaśniczego. - Cieszy nas również fakt, że niedawno pozyskaliśmy uzdolnioną zapaśniczkę, mistrzynię Polski oraz piątą zawodniczkę mistrzostw Europy Alicję Nowosad, która przeszła do naszego klubu z Olimpijczyka Chełm – dodaje Czwaliński.

Na matach Lublina po trzy walki wygrały wspomniana Nowosad oraz Oliwia Ożarowska. Dwa zwycięstwa zanotowała z kolei Monika Dadas. Ponadto barw naszego województwa broniły: W. Kamela, Nikola Skórska i Marta Gajowniczek.

W fazie grupowej zapaśniczki z Lubelskiego pokonały Wielkopolskie (9:1) oraz Mazowieckie (6:4). W finale przy remisie 5:5 zwyciężyły z woj. śląskim.

 

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe