Chełm: Kadrowa karuzela w miejskiej spółce

  • 15.11.2021, 08:33 (aktualizacja 19.11.2021, 06:58)
  • AN
Chełm: Kadrowa karuzela w miejskiej spółce
Artur Jędruszczuk nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. 10 listopada rada nadzorcza przyjęła jego rezygnację ze stanowiska i powołała nowego szefa spółki. Został nim Sławomir Zawiślak.

O kandydaturze  Sławomira Zawiślaka na stanowisko prezesa spółki ciepłowniczej mówiło się już w sierpniu, kiedy to kończyła się kadencja Artura Jędruszczuka. Ostatecznie jednak do zmiany na stanowisku wówczas nie doszło.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że prezes MPEC złożył rezygnację, tłumacząc ją powodami osobistymi. Rada nadzorcza dokument przyjęła i przychyliła się do jego prośby. Tym samym Artur Jędruszczuk po wielu latach zakończył współpracę ze spółką miejską. Ze znalezieniem zatrudnienia w branży nie powinien mieć problemów, gdyż w ciepłownictwie fachowców wciąż brakuje. Podobno oferty pracy w chełmskim MPEC nie dostał.

W środę odbyło się posiedzenie rady nadzorczej, która odwołała Jędruszczuka i powołała na jego miejsce Sławomira Zawiślaka.

Zawiślak kiedyś był działaczem PSL, ale podczas ostatnich wyborów parlamentarnych zmienił front i mocno zaangażował się w kampanię wyborczą Anny Dąbrowskiej-Banaszek. Gdy pojawił się w miejskiej spółce, dość szybko awansował ze stanowiska specjalisty w dziale eksploatacji na pierwszego zastępcę dyrektora ds. obsługi odbiorców.

Na tym nie koniec zmian w MPEC. Na mocy uchwały zgromadzenia wspólników do rady nadzorczej został powołany Łukasz Gałczyński, który objął funkcję przewodniczącego. To jego powrót do rady, gdyż już wcześniej w niej zasiadał. Co ciekawe, wrócił do spółki ciepłowniczej z rady nadzorczej Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich, gdzie był od maja 2021 roku. Z kolei rada nadzorcza parku wodnego liczy obecnie tylko dwóch członków. Są to: Tomasz Grabek i Marcin Witko.

Gałczyński jest wicedyrektorem Departamentu Rozwoju Inwestycji w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Wcześniej pracował w ministerstwie zdrowia, podobnie jak prezydent Chełma.

W radzie nadzorczej MPEC nie ma już Zdzisława Szweda, członka zarządu województwa lubelskiego, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tego gremium. Podobno zrezygnował kilka tygodni temu.

 

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ciepłownik
ciepłownik 15.11.2021, 10:59
Właściwy człowiek na właściwym miejscu.
chełmianin
chełmianin 15.11.2021, 15:30
Nieprawda to karierowicz.
pracownik kotlowni
pracownik kotlowni 16.11.2021, 14:33
pitu-pitu - chelmiani utracil zdaje sie swoje wplywy w firmie i stad ten "jadzik" -"chelmianim" rachunki musisz, uczciwie placic-nie kombinowac

Pozostałe