Gm. Krasnystaw: Awantura o zjazdy na posesje

  • 05.11.2021, 08:44
  • GD
Gm. Krasnystaw: Awantura o zjazdy na posesje
Rozbudowa drogi wojewódzkiej w Zażółkwi jest od kilku lat wykonywana odcinkami po kilkaset metrów. Każdego roku są jakieś problemy. Obecne dotyczą zjazdów na posesje. Część osób nie potrafi zrozumieć, dlaczego teraz nie są budowane zgodnie z ukształtowaniem terenu, choć wcześniej dało się to zrobić.

W ciągu kilku ostatnich lat w Rońsku i Zażółkwi udało się zrobić kilka kilometrów drogi. Każdego roku był inny wykonawca, ale zjazdy były profilowane do ukształtowania terenu.

- Okazuje się, że w tym roku zjazd na drogę publiczną ma mieć nie więcej niż 5 proc. spadku. Rozmawiałem z obecnym wykonawcą i inspektorem nadzoru. Obaj twierdzą, że w projekcie nie ma takiego zdania, żeby zjazdy budować do ukształtowania terenu. Zapowiadane jest jakieś spotkanie z przedstawicielami Urzędu Gminy Krasnystaw i Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, ale nie wiem, jak to będzie wszystko wyglądało - mówi sołtys Jerzy Domański.

Dodaje, że niektóre uskoki mają nawet 70 cm wysokości. Uważa, że drogę i zjazdy robi się dla ludzi, a nie dla projektu.

- Nie da się wszystkiego zniwelować, bo na niektórych zjazdach przebiegają przyłącza energetyczne na sąsiednie działki. Istnieje również niebezpieczeństwo, że w zimie zamarznie nam woda - dodaje sołtys.

- Jeśli teraz wszystko będzie niżej, samochodem chyba trzeba będzie skakać. Gdybyśmy chcieli dostosować się do nowego podjazdu, to trzeba będzie wszystko zdzierać, razem ze znajdującymi się tutaj mediami? - zastanawia się pan Mirosław.

- Nie ma z kim rozmawiać. Ciągle słyszymy, że jest taki projekt i nic się nie da zrobić - mówi jedna z mieszkanek Zażółkwi.

Sekretarz gminy Krzysztof Gałan potwierdza, że pracownicy urzędu odbierają sygnały od niezadowolonych mieszkańców. Lokalny samorząd nie jest jednak gospodarzem tej inwestycji.

- Gmina Krasnystaw udzieliła pomocy finansowej samorządowi województwa lubelskiego na realizację tego zadania. Czekamy jednak na informację z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie o terminie spotkania w celu przeprowadzenia wizji lokalnej z udziałem wszystkich zainteresowanych osób i stron - informuje sekretarz.

 

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe