Chełm: Covidowcy umierają pod respiratorami

  • 03.11.2021, 08:44
  • DBEZ
Chełm: Covidowcy umierają pod respiratorami
Dwa lub nawet trzy zgony dziennie z powodu Covid-19 i chorób współistniejących - to smutna statystyka chełmskiego szpitala. Przybywa nam pacjentów zakaźnych, przywożonych nie tylko z Chełma i powiatu, ale też z całego regionu. Na kolejne oddziały wstawiane są tzw. łóżka covidowe.

Zdaniem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, dynamika zakażeń spada. Co nie znaczy, że sytuacja szybko się poprawi. Szczyt zakażeń Covid-19 przewidywany jest po 20 listopada. Wtedy pacjentów w szpitalach może być więcej, niż miało to miejsce w poprzedniej fali. Dlatego wciąż wydawane są decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych. Dotyczy to też szpitala w Chełmie.

- Mamy 116 pacjentów i ich liczba stale rośnie. Wobec tego "otwieramy" 10 łóżek covidowych na oddziale kardiologii, a od 1 listopada będą kolejne 33 łóżka dla pacjentów z Covid-19 na oddziałach chirurgii i ortopedii - mówił nam w ubiegły piątek Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa chełmskiego szpitala.

Chorują młodzi i starsi, wiek nie ma znaczenia. Do szpitala trafiają raczej ci niezaszczepieni.

- Tych, którzy chorują po szczepieniu, moim zdaniem jest koło 15 proc. Wtedy jednak przebieg choroby jest łagodniejszy, chociaż zdarzają się wyjątki, ale dotyczy to z reguły osób obciążonych innymi chorobami - dodaje Litwin.

Mali pacjenci zakażeni Covid-19 odsyłani są do szpitali w Lublinie, które mają odpowiednio dla nich przystosowane oddziały. Niemniej jednak również chełmska pediatria ma pełne obłożenie. W całym województwie brakuje łóżek szpitalnych  dla dzieci.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 03.11.2021, 10:34
Idiotów nie żal
Gość
Gość 03.11.2021, 10:06
Niech umierają wcale mi ich nie że nie chcieli się zaszczepić to teraz macie do piachu

Pozostałe